زمان بارگزاری این صفحه: 11:01 AM UTC

بسازو بفروش کلاهبردار کرجی در ماسال گیلان دستگیر شد

يک بسازو بفروش که با تباني برخي از مشاوران املاک در کرج با احداث 4 دستگاه مجتمع تجاري و فروش آنها به تعداد زيادي از شهروندان 80 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بود در ماسال دستگیر شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

يک بسازو بفروش که با تباني برخي از مشاوران املاک در کرج با احداث 4 دستگاه مجتمع تجاري و فروش آنها به تعداد زيادي از شهروندان 80 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بود از سوي ماموران پليس آگاهي استان البرز در يکي از شهرهاي شمالي کشور شناسايي و دستگير شد .

 

به گزارش صدای گیلان ، رئيس پليس آگاهي استان البرز با اعلام اين خبرگفت : در پي ارسال چندين فقره پرونده به پليس آگاهي در خصوص شکايت عده اي از شهروندان مبني بر کلاهبرداري از سوي فردي به نام «ح» پيگيري موضوع در دستور کار ماموران اداره اطلاعات جنايي اين پليس قرار گرفت .

 

سرهنگ “گل صباحي” افزود : ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي ، جمع بندي تحقيقات تکميلي از شکات پرونده و بررسي دلايل و مستندات موجود دريافتند که متهم مذکور که در کار ساخت و ساز اپارتمان فعاليت مي کند با احداث چهار دستگاه مجتمع مسکوني در منطقه مهرشهر از سال 91 اقدام به پيش فروش آپارتمان ها به شکات کرده است .

 

وي تصريح کرد : بررسي ها نشان مي داد که اين فرد پس از پيش فروش آپارتمان ها با هماهنگي و همدستي چند مشاور املاک علي رغم ثبت کد رهگيري براي واحد هاي پيش فروش شده مجدداً با ترفندي خاص کد رهگيري جديد ثبت و واحد هاي فروخته شده را علاوه بر افراد قبلي به افراد ديگري نيز واگذار کرده و سپس متواري شده است .

 

رئيس پليس آگاهي استان البرز بيان داشت : با توجه به حساسيت موضوع و وقوع کلاهبرداري هاي ديگر با اين شيوه بلافاصله اکيپي از ماموران اداره جنايي پليس آگاهي وارد عمل شده و با انجام يک سري فعاليت هاي اطلاعاتي و فني دريافتند که متهم به شهرستان هاي استان گيلان متواري و در آنجا مخفي شده است .

 

سرهنگ گل صباحي اظهار داشت : ماموران همراه با نيابت قضائي به استان گيلان اعزام و پس از چندين روز گشت زني هاي نامحسوس و رصد اطلاعاتي در شهرستان هاي اين استان مخفيگاه متهم را در شهرستان ماسال استان گيلان شناسايي و در يک عمليات غافلگيرانه وي را دستگير و به پليس آگاهي منتقل کردند 

 

متهم در بازجويي هاي ماموران ضمن اعتراف به کلاهبرداري از تعداد زيادي از شهروندان اقرار کرد که با تباني تعدادي از مشاوران املاک و فروش واحدهاي مسکوني به چندين نفر حدودا 80 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده است .

 

سرهنگ گل صباحي خاطرنشان کرد : با توجه به اعترافات متهم دستگير شده بلافاصله سه نفر از مشاوران املاک که در فروش واحدهاي مسکوني با متهم مشارکت داشتند دستگير شدند .

 

با توجه به اينکه تا کنون تعداد شکات پرونده مذکور به 65 نفر رسيده است پليس آگاهي استان البرز از شهرونداني که به اين شيوه مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند خواست تا جهت طرح شکايت خود به پليس آگاهي استان البرز واقع در ميدان طالقاني کرج مراجعه کنند ./پلیس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه