زمان بارگزاری این صفحه: 10:52 PM UTC

بسیج برای مقابله با استکبار در برابر نظام اسلامی تاسیس شد

صدای گیلان – اسلامی کردن جامعه، اصلی‌ترین وظیفه بسیج است و بسیج برای مقابله با استکبار در برابر نظام اسلامی تاسیس شد.

به گزارش صدای گیلان ، هامون محمدی با اشاره به ۳۵ سالگی تاسیس بسیج مستضعفین اظهار کرد: بسیج برای ماندگاری روند انقلاب اسلامی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: پس از گذشت یک سال از تاسیس بسیج، مجلس شورای اسلامی، مجوز حضور این نهاد مردمی در جبهه‌های دفاع مقدس را صادر کرد و بسیج وارد عرصه‌های دفاعی شد.

محمدی با بیان اینکه بسیج تنها برای عرصه‌های دفاعی تاسیس نشده است، تصریح کرد: بسیج برای تحقق آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی توسط امام (ره) ایجاد شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان امام (ره) را دارای تفکر الهی خواند و بیان کرد: مردم به امام (ره) اعتماد کردند و انقلاب اسلامی به وقوع پیوست و استکبار از این موضوع به وحشت افتاد.

وی با تاکید بر اینکه امام (ره) بسیج را به ملت ایران هدیه کرد، گفت: امام خمینی (ره) فرمود؛ بسیج میقات پابرهنگان است و اگر این تفکر در جامعه حاکم شود نقطه تقابل با استکبار جهانی است.

محمدی حرکت انقلاب اسلامی را روبه جلو دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری پنج مرحله برای انقلاب اسلامی قایل شدند که شامل پیروزی انقلاب، تشکیل حکومت اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان اقتصاد، علم، مدیریت و خدمت‌رسانی به ملت در جایگاه بین‌المللی برای جامعه اسلامی را حائز اهمیت ذکر کرد و یادآور شد: جامعه اسلامی پس از نشر در دیگر جوامع تبدیل به تمدن اسلامی می‌شود.

وی با اشاره به وجود مشکلات بسیار در بخش جامعه اسلامی، اظهار کرد: تغییر روش زندگی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در ایجاد جامعه اسلامی است و بر این مبنا اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند.

محمدی اقتصاد مقاومتی را به معنای پیدا کردن ظرفیت‌های پنهان عنوان کرد و افزود: موضوع اقتصاد باید در درون جامعه اصلاح شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان تاسیس بسیج را برای مقابله تقابل استکبار با نظام اسلامی خواند و بیان کرد: تشکیل بسیج نشان‌دهنده توجه امام (ره) به ملت است و مردم باید در عرصه حضور داشته باشند./ایلنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه