زمان بارگزاری این صفحه: 1:21 PM UTC

بشار اسد؛ صد سال پیش، میهن پرستان سوری توسط جمال پاشای خونریز کشته می شدند و امروز توسط اردوغانِ سفاک

رئیس جمهوری سوریه گفت؛ امروز پس از گذشت یک قرن،تاریخ تکرار شده است. تنها تفاوتی که وجود دارد، آن است که صد سال پیش، میهن پرستان سوری توسط جمال پاشای خونریز کشته می شدند و امروز توسط اردوغانِ سفاک.

بشار

 

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بشار اسد که در “روز شهید”، ایستاده در جمع دختران و پسران دانشجو و خانواده های شهدا، سخنرانی می کرد، گفت: روز شهدا، مصادف با وقایعی است که ۱۰۰ سال در دوره حاکمیت عثمانی اتفاق افتاد. در آن دوران شماری از ملی گرایان و میهن پرستان، توسط عثمانی ها بازداشت و اعدام شدند، تا این که در سال ۱۹۱۶، بیشترین تعداد از ملی گرایان را به قتل رساندند.

 

وی افزود: امروز پس از گذشت یک قرن، همان وقایع بار دیگر اتفاق افتاده و تاریخ تکرار شده است. تنها تفاوتی که در این وقایع وجود دارد، آن است که صد سال پیش، میهن پرستان سوری توسط جمال پاشای خونریز کشته می شدند و امروز توسط اردوغانِ سفاک.

 

رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر این که سوریه درگیر یک رویارویی نیست، بلکه گرفتار یک جنگ تمام عیار است، خاطر نشان کرد: در جنگ، مجموعه ای از درگیری ها در هزاران کیلومتر مرزها و هزاران کیلومتر مربع در داخل کشور وجود دارد. به همین سبب پیروزی و شکست در چنین شرایطی طبیعی است، اما ما مردم باید پشتیبان ارتش باشیم تا پس از شکست ها، روحیه لازم را برای ادامه درگیری تا رسیدن به پیروزی داشته باشد.

 

وی با تاکید بر این که تبلیغات منفی برخی رسانه ها ضد ارتش سوریه، محکوم به شکست است، ثبت نام فرزندان شهدا در مدارس ارتش به منظور ادامه راه ِ پدران شهیدشان را بهترین گواه بر این پیش بینی دانست.

 

بشار اسد در پایان با اشاره به نیروهای سوریه که در بیمارستان جسر الشغور در حال مقاومت هستند، نوید داد که ارتش به زودی به یاری آن ها خواهد شتافت و آن ها را همراهی خواهد کرد./منبع؛ العالم

مطالب بیشتر؛

  • مهار آتش سوزی تالاب چپرپرد پایین از سوی آتش نشانان سازمان منطقه آزاد انزلی و همراهی ایستگاه های مجاور منطقه.
  • برند چادرشب بافی از آن قاسم آباد گیلان می شود معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد : جشنواره صنایع دستی ، چادرشب و لباس محلی در قاسم آباد با هدف برندسازی محصولات صنایع دستی و معرفی ابعاد فرهنگی روستا و نیز نوآوری در تولیدات هنرمندان برگزار می […]
  • داعش چگونه استان رقه را کنترل می‌کند ؟ به گزارش صدای گیلان به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، "ابو یوسف" فعال حقوقی ساکن شهر رقه گفت: زنان از سر تا پا سیاه پوش هستند و فقط با همراهی پدر یا برادر یا همسر می توانند از خانه خارج شوند . به گفته ابویوسف ؛ فقط اعضای داعش حق حمل سلاح دارند، آنان و با انواع سلاح در شهر رقه گشت […]
  • موضع گیری پاپ علیه داعش. صدای گیلان - پاپ فرانسیس در سفر به خاورمیانه از رهبران سیاسی و مذهبی خواسته است علیه حملات تندروهای گروه دولت اسلامی به مسیحیان سخن بگویند.
  • فراخوان تجدید واگذاری اماکن ورزشی گیلان از طریق مزایده عمومی در راستای اجرای صحیح دستورالعمل ابلاغی ماده ۸۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اداره کل ورزش وجوانان استان گیلان در نظر دارد تعدادی از مکان های ورزشی خودرا از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار […]


عناوین ویژه