زمان بارگزاری این صفحه: 12:47 PM UTC

بهره برداری از بزرگترین تقاطع غیر همسطح شمال کشور در انزلی

تقاطع غیر همسطح شهید نامجوی منطقه آزاد انزلی با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد به بهره برداری رسید.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در این مراسم که ظهر سه شنبه و با حضور ترکان مشاور رئیس جمهور، جمعی از مسئولان استانی و خانواده شهید نامجو برگزار شد، استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت های مناطق آزاد گفت: هرچند مناطق آزاد به مناطق و محدوده جفرافیایی مشخصی اطلاق می شود اما رسیدگی به وضعیت جغرافیای اطراف این مناطق نیز از جمله انتظاراتی است که از مناطق آزاد وجود دارد.

 

محمد علی نجفی با تاکید بر عملکرد مناطق آزاد در کشور افزود: مناطق آزاد کشور باید از رقابت با یکدیگر خارج شده و در تعامل و تبادل تجربیات با هم باشند تا بتوان از ظرفیت های مناطق همجوار بهره گیری کرد.

 

وی با اشاره به کم هزینه تر بودن حمل و نقل دریایی نسبت به حمل و نقل از طریق خشکی و هوایی تصریح کرد: نعمت دریا ظرفیت بزرگی است که در اختیار این استان قرار داده شده و باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم که لزوم این بهره گیری، توسعه زیر ساخت های ارتباطی در حوزه حمل و نقل دریایی است.

 

استاندار گیلان همچنین به لزوم رفع موانع اقتصادی در مناطق آزاد اشاره کرد و افزود:مناطق آزاد می توانند پایلوتی برای حمل و نقل کالا و گردشگری باشند که این مهم نیازمند نگاه توسعه محوری به زیر ساخت های مناطق آزاد است.

 

در این مراسم همچنین مدیر عامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه تقاط غیر هم سطح شهید نامجو از سال ۸۸ کلنگ زنی شده اما تا سال ۹۲ تنها ۳۵ درصد پیشرفت داشته است گفت: با توجه به نیاز منطقه به این تقاطع و طولانی شدن زمان اجرا شدن آن، عزم جدی برای اتمام پروژه و بهره برداری از آن در دستور کار قرار گرفت که در طول ۱۶ماه توانستیم پروژه را به مرحله افتتاح برسانیم.

 

رضا مسرور با تاکید براینکه منطقه آزاد انزلی در مسیر توسعه قرار دارد اظهار کرد: استفاده از ظرفیتهای انزلی و کریدورها، و تجارت با کشورهای همسایه از موضوعات قابل توجه همه مسئولان است که در همین راستا توسعه زیر ساختها یکی از الزامات محسوب می شود.

در این مراسم از خانواده شهید نامجو نیز تجلیل شد.

منبع؛ مهر

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه