زمان بارگزاری این صفحه: 3:34 AM UTC

بهره برداری از چند پروژه عمرانی فرودگاه رشت

بهره برداری از پروژه های فرودگاه رشت به ارزش هفت میلیارد و ششصد میلیون ریال بزودی انجام می شود

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پروژه های عمرانی توسعه وبازسازی رمپ بتنی و بارانداز ترمینال خارجی، احداث دیوار بلوار ورودی فرودگاه و باز سازی موتورخانه و ساختمان تشریفات فرودگاه سردار جنگل رشت به ارزش هفت میلیارد ریال و ششصد میلیون ریال به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

 

به ‌‌گزارش صدای گیلان، مدیر کل فرودگاه سردار جنگل در اینباره گفت: به منظور تسهیل و افزایش ظرفیت در جابجایی بار مسافر و جلوگیری از نشست های احتمالی ناشی از قدیمی بودن رمپ با استفاده از بتن مسلح به مساحت ۳۰۰ متر مربع جهت احداث رمپ بتنی و بارانداز ترمینال خارجی، زیباسازی وساخت پیاده راه در ایرساید(سطوح پروازی) ولندساید( سطوح غیر پروازی) با کفپوشها وپازلهای بتنی که جهت اجرای آن هشتصد میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور هزینه گردید.

 

فتاح رضوانی به زمان شروع این پروژه ها اشاره کرد و افزود: هر یک از پروژه های یاد شده از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان دی ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی همچنین به احداث دیوار بلوار ورودی فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بلوار ورودی فرودگاه گیلان به طول ۲۰۰ متر (که دارای نمای نامناسب با استفاده از فنس بود ) به منظور زیباسازی و افزایش ایمنی،به سازه بتنی و نمای سنگ تغییر یافت که برای این پروژه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور هزینه شده است.

 

مدیر کل فرودگاه گیلان باز سازی ساختمان تشریفات این فرودگاه را نیز از دیگر پروژه های در دست اقدام این اداره کل اعلام کرد و گفت: بیش از ۱۰۰ متر مربع به ساختمان تشریفات(پاویون) این فرودگاه اضافه شده که با احتساب این ۱۰۰ متر مربع مساحت آن به ۳۳۰ متر مربع می رسد و بالغ بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور برای اینکار هزینه خواهد شد.

 

رضوانی در پایان صحبتهای خود به بازسازی ۱۲ چشمه از سرویس های بهداشتی ترمینال خارجی فرودگاه سردار جنگل رشت نیز اشاره کرد و افزود: ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور برای این کار هزینه شده است و همچنین موتورخانه ساختمان تشریفات فرودگاه سردار جنگل رشت به زودی به مساحت ۵۰ متر مربع با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد وپانصد میلیون ریال احداث وتجهیزخواهد شد./ (روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه