زمان بارگزاری این صفحه: 8:58 AM UTC

بهره برداری از چند پروژه عمرانی فرودگاه رشت

بهره برداری از پروژه های فرودگاه رشت به ارزش هفت میلیارد و ششصد میلیون ریال بزودی انجام می شود

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پروژه های عمرانی توسعه وبازسازی رمپ بتنی و بارانداز ترمینال خارجی، احداث دیوار بلوار ورودی فرودگاه و باز سازی موتورخانه و ساختمان تشریفات فرودگاه سردار جنگل رشت به ارزش هفت میلیارد ریال و ششصد میلیون ریال به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

 

به ‌‌گزارش صدای گیلان، مدیر کل فرودگاه سردار جنگل در اینباره گفت: به منظور تسهیل و افزایش ظرفیت در جابجایی بار مسافر و جلوگیری از نشست های احتمالی ناشی از قدیمی بودن رمپ با استفاده از بتن مسلح به مساحت ۳۰۰ متر مربع جهت احداث رمپ بتنی و بارانداز ترمینال خارجی، زیباسازی وساخت پیاده راه در ایرساید(سطوح پروازی) ولندساید( سطوح غیر پروازی) با کفپوشها وپازلهای بتنی که جهت اجرای آن هشتصد میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور هزینه گردید.

 

فتاح رضوانی به زمان شروع این پروژه ها اشاره کرد و افزود: هر یک از پروژه های یاد شده از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان دی ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی همچنین به احداث دیوار بلوار ورودی فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بلوار ورودی فرودگاه گیلان به طول ۲۰۰ متر (که دارای نمای نامناسب با استفاده از فنس بود ) به منظور زیباسازی و افزایش ایمنی،به سازه بتنی و نمای سنگ تغییر یافت که برای این پروژه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور هزینه شده است.

 

مدیر کل فرودگاه گیلان باز سازی ساختمان تشریفات این فرودگاه را نیز از دیگر پروژه های در دست اقدام این اداره کل اعلام کرد و گفت: بیش از ۱۰۰ متر مربع به ساختمان تشریفات(پاویون) این فرودگاه اضافه شده که با احتساب این ۱۰۰ متر مربع مساحت آن به ۳۳۰ متر مربع می رسد و بالغ بر سه میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور برای اینکار هزینه خواهد شد.

 

رضوانی در پایان صحبتهای خود به بازسازی ۱۲ چشمه از سرویس های بهداشتی ترمینال خارجی فرودگاه سردار جنگل رشت نیز اشاره کرد و افزود: ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاههای کشور برای این کار هزینه شده است و همچنین موتورخانه ساختمان تشریفات فرودگاه سردار جنگل رشت به زودی به مساحت ۵۰ متر مربع با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد وپانصد میلیون ریال احداث وتجهیزخواهد شد./ (روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان)

 

مطالب بیشتر؛

  • “انتخابات غول کش” اتاق بازرگانی صدای گیلان - ثبت‌نام برای انتخابات اتاق بازرگانی تهران به پایان رسید. مشارکت در ثبت‌نام این دوره از انتخابات بسیار پررنگ‌تر از دوره‌های قبل بود.
  • کربلایی محمود بهجت «کلوچه فومن» را از کربلا به فومن آورد صد سال پیش، شخصی به نام کربلایی محمود بهجت عازم کربلا می‌شود و پس از بازدید از یک کارگاه شیرینی پزی از عطر و طعم کلوچه‌هایش خوشش می‌آید و تصمیم می‌گیرد در بازگشت از کربلا، آغاز به پخت کلوچه‌هایی شبیه آن در فومن […]
  • راکون آمریکایی در جنگل‌های فومن!/ تصاویر یک راکون که در فومن زنده گیری شد، نوعی پستاندار و بومی قاره آمریکا است. این جانور از گونه های بومی کشور ما نبوده و مشخص نیست چگونه وارد ایران شده است!
  • اعلام آمادگی«علی اکبری»درحوزه انتخابیه رودسر و املش اکبری در ادوار انتخابات مجلس حضور پر رنگی داشته و رقیب سر سختی برای حریفان انتخاباتی حوزه رودسر و املش بوده و امسال با توجه به شرایط موجود می توان یکی از پر نامزدترین دوره انتخابات مجلس را پیش بینی […]
  • «اسپی مزگت»؛ قدیمی‌ترین مسجد در گیلان اسپی مزگت یا مسجد سفید یکی از آثار باستانی تالش است که در گویش تالشی به اسپی مزگت مشهور است/ با توجه به وجود کتیبه‌ای به خط کوفی، ساخت این مسجد به اوایل دوره اسلامی نسبت داده شده […]


عناوین ویژه