زمان بارگزاری این صفحه: 5:40 AM UTC

بهره برداری از 6 هزار واحد مسکن مهر گیلان

صدای گیلان – 6 هزار واحد مسکن مهر در سراسر گیلان به همراه یک مسجد و 21 واحد تجاری در مسکن مهر رشت با حضور استاندار گیلان و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بصورت نمادین در بندرانزلی به بهره‌برداری رسید.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

6 هزار واحد مسکن مهر در سراسر گیلان به همراه یک مسجد و 21 واحد تجاری در مسکن مهر رشت با حضور استاندار گیلان و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بصورت نمادین در بندرانزلی به بهره‌برداری رسید.

نجفی استاندار گیلان

نجفی استاندار گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ برای ساخت این واحدها 3 هزار و 306 میلیارد ریال هزینه شده است.

نجفی تصریح کرد : در دهه فجر سال جاری 993 پروژه با اعتباری بالغ بر 2800 میلیارد تومان در سطح استان به بهره‌برداری خواهد رسید که 1600 میلیارد تومان از این آمار مربوط به پروژه‌های بخش خصوصی می‌باشد.

وی از رشد 400 درصدی پروژه‌های دهه فجر نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود : با پیگیری مسئولین الحمدا… پروژه‌های مختلفی در شهر بندرانزلی در حال انجام است و برنامه‌های وسیعی نیز در منطقه آزاد این شهر در دست اجرا می‌باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش روانسازی تشریفات گمرکی اظهار داشت : اکنون صادر کنندگان ما برای صادرات خود نیاز به حضور در گمرک ندارند و کمتر از 3 ساعت تشریفات صادرات صورت می‌پذیرد.

استاندار گیلان افزود : در بخش واردات مدت زمان از 10 روز به 3 روز کاهش یافته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه گیلان را نباید تتنها برای گیلانیان دانست وی تصریح کرد : در فصل سفر ، گیلان میزبان 43 میلیون مسافر است که 34 میلیون آن اقامت دارند لذا وقتی صحبت از اعتبار اختصاصی آن است ، این شرایط خاص گیلان نیز باید لحاظ شود چرا که حضور این حجم از مسافران ، تردد و اسکان آنها امکانات و زیر ساختهایی می خواهد که فراتر از بودجه بندی معمول یک استان است

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت احیای تالاب بندرانزلی با بیان اینکه احیای تالاب بندر انزلی از جمله مباحث مهمی به شمار می‌رود که بنده نیز در بدو ورود به آن توجه ویژه‌ای داشته ام اظهار داشت : تالاب بندرانزلی تنها متعلق به بندرانزلی نیست بلکه برای کل ایران و حتی جهان نیز مهم است و نباید اجازه دهیم آن اتفاق را که برای ارومیه افتاد در این تالاب نیز رخ دهد.

نجفی گفت : شهر انزلی از جمله شهرهایی بود که در گذشته در آن بیکاری وجود نداشت و نیروی کار از مناطق دیگر جذب این شهر می‌شدند و باید تلاش کنیم تا مشکلات این شهر برطرف شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر نیز در این مراسم گفت: از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تاکنون، بیش از 450 هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شده است.

اصغری مهرآبادی ادامه داد : یک میلیون و 720 واحد مسکن مهر تاکنون تکمیل شده که یک میلیون و 320 واحد تحویل شده و بالغ بر دو میلیون واحد نیز سفت کاری انجام شده است.

وی افزود : از 76 هزار واحدی که در گیلان در دست ساخت بوده تا امروز، 48 هزار واحد در سطح استان به بهره برداری رسیده و امیدواریم تا پایان سال کل طرح ها پایان یابد.

خسته بند نماینده مردم شهرستان بندرانزلی نیز در این مراسم خواستار همکاری بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن مهر با توجه به افزایش سقف تسهیلات این پروژه‌ها از 25 به 30 میلیون تومان شد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه