زمان بارگزاری این صفحه: 11:11 AM UTC

درخواست گروههای تروریستی از نتانیاهو؛ به ایران، حزب الله و ارتش سوریه حمله کنید!

صدای گیلان – گروههای تروریستی از ارتش صهیونیستی خواسته‌اند جلوی فروپاشی سریع آنها را در برابر حملات کوبنده ارتش سوریه بگیرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

گروههای تروریستی از ارتش صهیونیستی خواسته‌اند جلوی فروپاشی سریع آنها را در برابر حملات کوبنده ارتش سوریه بگیرد.
از طرف دیگر روزنامه جروزالم پست چاپ فلسطین اشغالی به نقل از منشی یکی از وزیران سابق اسرائیلی نوشت وی ده روز پیش در بلغارستان با شماری از مخالفان سوری و همچنین فعالان میدانی آنان در سوریه دیدار کرده است.
صفدی گفته است مخالفان سوری به بنیامین نخست وزیر اسرائیل پیام داده‌اند و از تل آویو خواسته‌اند به ایران و حزب الله لبنان و مواضع ارتش سوریه در منطقه جولان ضربات سنگینی وارد کند.
مجری شبکه یک تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: نبرد در جولان سوریه ادامه دارد و ارتش سوریه با کمک ایران و حزب الله لبنان در حال کسب پیروزیهایی است که انقلابیون آن را تکذیب می کنند اما اسرائیل این موضوع را با نگرانی دنبال می کند.
حسن حجازی گزارشگر المنار در گزارشی گفت : رژیم صهیونیستی آخرین پناهگاه آنهاست اما آیا تل آویو به درخواست کمک گروههای مسلح برای نجات آنان از حمله کوبنده نیروهای سوریه پاسخ می دهد یا آنکه سرنوشتی شبیه به سرنوشت مزدوران آنتوان لحد در انتظار آنهاست. نیروهای اشغالگر صهیونیست از مزدوران آنتوان لحد هنگام عقب نشینی از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی دست از حمایت از آنان برداشت.
اسرائیل با وجود آنکه مراقب است تا با نیروهای سوری درگیر نشود اما تحلیل و تفسیرهای اسرائیل نشان می دهد نگرانی‌ها از افتادن منطقه مرزی با جولان اشغالی به دست ارتش سوریه و رسیدن حزب الله لبنان به آن افزایش یافته است.
مجری شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ارتش سوریه تلاشهایش را برای بازپس گیری بخشهایی از مرزها با سوریه ازسرگرفته است آیا حزب الله لبنان به مرزها با بلندیهای جولان خواهد رسید؟
الون بن دیوید تحلیلگر نظامی صهیونیست به شبکه ده تلویزیون این رژیم گفت: نیروهای ارتش سوریه موفق شده است انقلابیون را در همه جا شکست دهند و به احتمال زیاد چنین چیزی را در اینجا نیز خواهیم دید و اسد بار دیگر کنترل مرزها با اسرائیل را در جنوب جولان به دست خواهد گرفت. می توان فرض کرد ترور جهاد مغنیه [ از فرماندهان حزب الله] که جبهه‌ای را در مقابل اسرائیل در بلندیهای جولان باز می کند حزب الله را به مشارکت در این عملیات ترغیب کرده است.
بنی گانتس رئیس ستاد مشترک ارتش اشغالگر اسرائیل که تا چند روز دیگر سمتش را به گادی ایزنکات رئیس جدید ستاد مشترک ارتش این رژیم تحویل می دهد به تحولات جبهه شمالی اشاره کرد.
روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی نوشت گانتس بار سنگینی را برای ایزنکات در این جبهه از خود به ارث می گذارد.
روزنامه یدیعوت آحارونوت چاپ فلسطین اشغالی نیز سخنان موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را در خصوص همکاری این رژیم با گروههای مسلح در جولان یادآور شد و نوشت اگر جولان به دست ارتش سوریه و حزب الله و ایرانی‌ها بیافتد گام راهبردی آینده آنان ایجاد زیرساختهایی برای یک جبهه اضافی علیه اسرائیل خواهد بود.
منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه