زمان بارگزاری این صفحه: 9:07 PM UTC

به تمامی معلولان ضایعه نخاعی گیلان حق پرستاری پرداخت می شود

مدیر کل دفتر توانمند سازی سازمان بهزیستی کشور در گیلان گفت؛ تاکنون 700 معلول ضایع نخاعی در گیلان شناسایی شده است که تا پایان سال به تمامی آنها حق پرستاری پرداخت خواهد شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ؛ دکتر کیوان دواتگران با حضور در جلسه معاونین و مسئولین بهزیستی استان عنوان کرد،هم اکنون 507 نفر ضایعه نخاعی در بهزیستی استان گیلان تحت پوشش هستند و حق پرستاری دریافت می کنند وی تعداد افراد معلول ضایعه نخاعی به ثبت رسیده در بانک اطلاعاتی بهزیستی گیلان را 700 نفر برشمرد و افزود تا پایان سال که به تمامی آنان حق پرستاری داده خواهد شد .

وی افزود : در زمینه توانبخشی مبتنی بر جامعه بهزیستی گیلان از استانهای پیشرو در این زمینه است و با توجه به این مهم بالغ بر 650 میلیون تومان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است .

مدیر کل دفتر توانمند سازی بهزیستی کشور یادآور شد توانبخشی مبتنی بر جامعه به معنای مشارکت همه جانبه معلولین در زمینه فعالیتهای اجتماعی بوده و راهی است برای توسعه عدالت و تساوی در میان افراد معلول تا همچون دیگر افراد بتوانند از فرصتهای ایجاد شده بصورت برابر استفاده کنند .

بهزیستی گیلان

دکتر دواتگران اعلام نمود ، هم اکنون 356573 نفر معلول در کل کشور از خدمات برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه بهره می برند و بیان داشت این یکی از مفید ترین اقدامات در زمینه خدمات همه جانبه به معلولین است که کار را به سوی جامعه می برد تا افراد جامعه خود همراهی های لازم را با معلولان داشته باشند در حالیکه شاید بسیاری از کارها که برای معلولان صورت می گیرد با این وسعت و عمومیت نباشد .

بهزیستی گیلان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه