زمان بارگزاری این صفحه: 2:00 PM UTC

به دنبال حق آدم ها باشید نه سگ ها! پیگیر گرانی نان شوید نه کشتن سگ!!!

با وجود اتفاقات روزهای گذشته رشت و سگ کشی که در سطح شهر اتفاق افتاد، در تماس های متعدد با شهرداری رشت ابتدا ما را به ” سازمان مدیریت پسماند شهر ” وصل کردند بعد از کلی پیگیری، اغلب اینطور پاسخ می دادند که : سگ کشتن ؟؟؟؟!!!!! کجا ؟؟؟؟؟؟!!!!

صدای گیلان / ایسکا نیوز ؛ با وجود اتفاقات روزهای گذشته رشت و سگ کشی که در سطح شهر اتفاق افتاد افکار عمومی همچنان به دنبال پاسخی قانع کننده برای این ماجراست . در تماس های متعدد که با شهرداری رشت گرفتیم تا مقام مسول مربوطه پیدا شود و شاید پاسخ قانع کننده ای دریافت کنیم ، ابتدا ما را به ” سازمان مدیریت پسماند شهر ” وصل کردند بعد از کلی پیگیری که در این سازمان انجام شد اغلب اینطور پاسخ می دادند که : سگ کشتن ؟؟؟؟!!!!! کجا ؟؟؟؟؟؟!!!!

یکی از افراد که از معرفی خود هم امتناع کرد به ایسکا گفت : به دنبال حق آدم ها باشید نه سگ ها ! پیگیر گرانی نان شوید نه کشتن سگ !!!

بعد از اداره پسماند شهرداری رشت به سازمان خدمات شهری شهرداری رشت و آقای صفرنژاد مسول پروژه معدوم کردن سگ ها رسیدیم .

صفرنژاد در باره معدوم کردن سگ ها گفت :معدوم کردن سگ ها در تمام شهر ها از جمله : تبریز ، اصفهان ، اراک و تهران هم اجرا می شود نباید این موضوع را بزرگ کنید ممکن است تعدادی از این سگ ها ، هار باشند به همین دلیل باید از بین برده شوند . ما برای اطلاع رسانی این عکس ها را منتشر کردیم اما برخی شلوغ میکنند در تهران روش عقیم سازی اجرا می شود که خود پیمانکار آن به من گفت که با حضور یک سری از انجمن ها منفعت هایی را برای خود ایجاد می کند . در اراک هم که سگ های جمع آوری شده را به پشت کوه می برند و بعد می کشند . خوب کار ما با آن ها چه فرقی می کند؟ روش همان روش همیشگی است که سال ها است در تمام ایران اجرا می شود .

صفرنژاد در رابطه با روش معدوم کردن سگ ها با سلاح سرد گفت : این روش ، روش مناسبی است اما در حال پیگیری هستیم که اگر روش بهتری را پیدا کردیم روشمان را تغییر دهیم . فراخوان هم دادیم که اگر کسی روشی دارد و حتی اگر می تواند مجری آن هم باشد به ما مراجعه کند .

او در پاسخ به این سوال که “تا پیدا کردن روش مناسب چرا سگ کشی را متوقف نمی کنید ؟” گفت :‌ نیازی نمیبینم برای شما تمام جزئیات را توضیح دهم . حتما برای از بین بردن سگ ها به این روش دستورالعملی وجود داشته است که ما اقدام کردیم و شکارچیان را هم “اداره محیط زیست شهرداری ” به ما معرفی کرده است .

او در پاسخ به این سوال که شما برای این پروژه طبق اعلام عمومی از میرشکاران دعوت کردید و به گفته تعدادی از محلی ها برای لاشه سگ ها مبلغ پنجاه هزار تومان جایزه تعیین کردید گفت :‌ما این کار را نکرده ایم اصلا همچین تبلیغاتی نشده است و رسانه ها این ها را می سازند وشایعه درست میکنند . ما از هیچ کس درخواست چنین کاری نکردیم و من کلا این شایعات را تکذیب می کنم . هیچ کدام پایه ندارد .

صفرنژاد در باره فشار روحی و اوضاع نا مناسب روانی این تیراندازی ها در سطح شهر برای شهروندان هم گفت : شما احتمالا خودتان هم شهروند هستید اگر از خانه بیرون بیایید و یک سگ هار شما را گاز بگیرد چه حالی می شوید در این وضعیت مطمعنا از کشتن این سگ ناراحت نخواهید شد بلکه رضایت هم خواهید داشت .

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه