زمان بارگزاری این صفحه: 3:44 AM UTC

بوکو حرام از زبان زنان آزاد شده

شماری از زنان که به تازگی درپی عملیات نیروهای ارتش نیجریه از اسارت گروه تکفیری بوکوحرام آزاد شده اند از رفتارهای غیر انسانی عناصر این گروه تروریستی می گویند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شماری از زنان که به تازگی درپی عملیات نیروهای ارتش نیجریه از اسارت گروه تکفیری بوکوحرام آزاد شده اند از رفتارهای غیر انسانی عناصر این گروه تروریستی می گویند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری یورو نیوز، این زنان دردها و آلامی را که طی مدت گروگان بودنشان می گویند بسیار دردآور است.

 

یکی از آنان درباره رفتار غیر انسانی تروریست های بوکو حرام می گوید: خیلی از نیروهای بوکوحرام از فرماندهان خود شکایت دارند و می گویند که آنها را با دروغ هایی به نام دین ما را فریب می دهند و و به کشت و کشتار می کشانند.

 

این زن افزود: مساله دوم اینکه این نیروها در زمینه سلاح و سوخت برای خوردوهای جنگی خود با کمبود شدید مواجه هستند.

 

به گفته شبکه یورو نیوز، شماری از زنانی که آزاد شده اند می گویند که در طول اسارت یا مجبور به انجام رفتارهای غیراخلاقی می شدند و یا به طور اجباری باید با یکی از عناصر بوکوحرام ازدواج می کردند.

 

یکی از زنان آزاد شده در این باره تشریح کرد: وقتی قبول نکردم که همسر یکی از آنان شویم ما را همانند برده می فروختند و برخی نیز ما را مجبور می کردند در خانه هایشان برای همسرانشان کار می کردیم.

 

این زن افزود: اغلب افرادی که ما را به عنوان برده خریداری می کردند نیز از نیروهای بوکوحرام بودند.

 

یورو نیوز در بخش دیگری از این گزارش گفت: افرادی که از اسارت بوکوحرام آزاد شده اند اینک دراردوگاه های سازمان ملل متحد نگهداری می شوند تا قبل از بازگشت به زندگی عادی تحت درمان های پزشکی و روحی روانی قرار گیرند.

 

براساس آمار منتشرشده بیش از ۲۰۰ تن از زنانی که از بند نیروهای تروریستی بوکوحرام آزاد شده اند، باردار شدن خود را تایید کرده اند.

 

هنوز از سرنوشت ۲۱۹ دختر دبیرستانی به گروگان گرفته شده توسط بوکوحرام در آوریل سال گذشته هنوز اطلاعی در دست نیست.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه