زمان بارگزاری این صفحه: 12:24 AM UTC

بیش از ۸ هزار نفر در آزمون نظام مهندسی گیلان رقابت می‌کنند

آزمون ورود به حرفه مهندسان طی امروز وفردا با حضوربیش از ۸هزار نفر همزمان با سراسر کشور در رشت در حال برگزاری می باشد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

خاوری با اعلام این خبر گفت:درراستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ،آزمونهای ورودبه حرفه مهندسان ،کاردان‌های فنی ساختمان وتعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی طی امروز(صبح وعصر) و فردا برگزار می‌شود که در مجموع ۸۲۹۶ نفر برای شرکت در این آزمون اعلام آمادگی کردند که از این تعداد۱۶۸۰ نفر خانم و۶۶۱۶ نفر آقا می باشند.

 

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه آزمون نظام مهندسی هرساله برای تعیین سطح مهندسین به منظور اخذ پروانه اشتغال به کار و ورود به حرفه مهندسان برگزار می گردد،افزود: این آزمون برای تایید و اخذ صلاحیت در سه بخش طراحی، نظارت و اجرا برگزار می شودو در صورت قبولی به داوطلبان مدرک پایه ۳ اعطا می‌شود.

 

وی دراشاره به محل برگزاری آزمون خاطر نشان کرد:کلیه آزمونهای تستی این دوره در مجتمع آموزشی دانشگاه گیلان واقع در کیلومتر ۶جاده تهران ودانشکده علوم ریاضی دانشگاه گیلان واقع درخیابان نامجو جنب ورزشگاه عضدی،دردو نوبت صبح وعصرپنجشنبه وجمعه برگزار می گرددکه برای پذیرفته شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، پروانه اشتغال به کار صادر می‌شود.

 

همچنین آزمونهای بخش طراحی معماری دردانشکده های چمران،کادوس،سما وعلمی کاربردی همیاری شهرداریها درصبح جمعه برگزار می گردد.

 

مهندس خاوری زمان اعلام نتایج این آزمونها را پایان آبان ماه سال جاری اعلام کرد وگفت :نتایجاین آزمون از طریق وبسایت دفتر امور مقررات ساختمان، به نشانی:www.inbr.ir به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.( روابط عمومی راه وشهرسازی گیلان)

مطالب بیشتر؛

  • عکسی که بعد از 13 به دست صاحبش رسید یک عکس عروسی که از و یرانه های رویداد 11 سپتامبر و تخریب کامل برجهای دوقولوی تجارت جهانی پیدا شده بود بعد ار 13 سال به دست صاحبش رسید. به گزارش صدای گیلان ؛ شخصی که هر سال در سالگرد 11 سپتامبر این عکس را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذاشت تا بلکه صاحبش پیدا شود الیزابت استرینگر […]
  • رئیس جمهور: حال عمومي رهبر انقلاب بسيار خوب است حال عمومي رهبر انقلاب بسيار خوب است/ همه مردم بايد شکرگزار وجود ذي جود و سلامت رهبر معظم انقلاب باشند. صدای گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری؛ ساعتي پس از عمل جراحي حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، حجت الاسلام و المسلمين روحاني رئيس جمهوري اسلامي ايران […]
  • میزبانی دانشگاه گیلان از اولین رئیس خود دکتر حسن سپاسگزاریان اولین رئیس دانشگاه گیلان با حضور در دانشگاه ضمن بازدید از دانشکده های دانشگاه در نشستی با رئیس و معاونین دانشگاه شرکت کرد.
  • تشییع پیکر مادرشهید احمد خانه زرین پیکر بانو جمیله صدیق مادر بسیجی شهید احمد خانه زرین، یکی از شهدای حماسه آزاد سازی خرمشهرامروز تشییع و به خاک سپرده شد.
  • مخالفت محیط زیست با احداث سد شفارود/ خطر نابودی ۱۷۵هکتار از جنگلهای هیرکانی مدیر کل دفتر ارزیابی سازمان محیط زیست از مخالفت این سازمان با ساخت سد شفا رود در گیلان به دلیل تخریب بیش از ۱۷۵ هکتار از جنگلهای هیرکانی خبر داد.


عناوین ویژه