زمان بارگزاری این صفحه: 9:33 AM UTC

بیش از ۸ هزار نفر در آزمون نظام مهندسی گیلان رقابت می‌کنند

آزمون ورود به حرفه مهندسان طی امروز وفردا با حضوربیش از ۸هزار نفر همزمان با سراسر کشور در رشت در حال برگزاری می باشد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

خاوری با اعلام این خبر گفت:درراستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ،آزمونهای ورودبه حرفه مهندسان ،کاردان‌های فنی ساختمان وتعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی طی امروز(صبح وعصر) و فردا برگزار می‌شود که در مجموع ۸۲۹۶ نفر برای شرکت در این آزمون اعلام آمادگی کردند که از این تعداد۱۶۸۰ نفر خانم و۶۶۱۶ نفر آقا می باشند.

 

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه آزمون نظام مهندسی هرساله برای تعیین سطح مهندسین به منظور اخذ پروانه اشتغال به کار و ورود به حرفه مهندسان برگزار می گردد،افزود: این آزمون برای تایید و اخذ صلاحیت در سه بخش طراحی، نظارت و اجرا برگزار می شودو در صورت قبولی به داوطلبان مدرک پایه ۳ اعطا می‌شود.

 

وی دراشاره به محل برگزاری آزمون خاطر نشان کرد:کلیه آزمونهای تستی این دوره در مجتمع آموزشی دانشگاه گیلان واقع در کیلومتر ۶جاده تهران ودانشکده علوم ریاضی دانشگاه گیلان واقع درخیابان نامجو جنب ورزشگاه عضدی،دردو نوبت صبح وعصرپنجشنبه وجمعه برگزار می گرددکه برای پذیرفته شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، پروانه اشتغال به کار صادر می‌شود.

 

همچنین آزمونهای بخش طراحی معماری دردانشکده های چمران،کادوس،سما وعلمی کاربردی همیاری شهرداریها درصبح جمعه برگزار می گردد.

 

مهندس خاوری زمان اعلام نتایج این آزمونها را پایان آبان ماه سال جاری اعلام کرد وگفت :نتایجاین آزمون از طریق وبسایت دفتر امور مقررات ساختمان، به نشانی:www.inbr.ir به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.( روابط عمومی راه وشهرسازی گیلان)

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه