زمان بارگزاری این صفحه: 4:47 PM UTC

بیش از 1000 دانشجو در دانشگاه پیام نور فومن تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور فومن گفت: یک هزار و 50 دانشجو در 6 رشته مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور فومن تحصیل می کنند.

به گزارش صدای گیلان ، بهزاد حمیدی فر، رئیس دانشگاه پیام نور فومن در گفت‌وگو با شبستان ، ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو اظهار کرد: 16 آذر یک حرکت دانشجویی بعد از کودتای 28 مرداد بود.

وی با بیان اینکه در آن زمان امریکایی‌ها منافع خود را در خطر می‌یدند و تصمیم گرفتند تا معاون رئیس جمهورشان را به ایران بیاورند، افزود: دانشجویان در این راستا اعتراضاتی کردند.

رئیس دانشگاه پیام نور فومن با بیان اینکه سیاست نامشروع معاون رئیس جمهور امریکا در تهران منجر به اعتراضات شد، گفت: در این اعتراضات نیروهای امنیتی و نظامی ورود کردند و سه تن از دانشجویان به نام قندچی، بزرگ نیا، شریعت رضوی در این حادثه به شهادت رسیدند.

حمیدی‌فر با بیان اینکه بعد از این حادثه خونین نیکسون قصد رفتن به دانشگاه حقوق برای دریافت دکتری افتخاری از دانشگاه تهران می‌کند، تصریح کرد: یکی از مطبوعات وقف آن زمان مقاله‌ای با عنوان سه قطره خون می نگارد که به طعنه به نیکسون می‌گوید برای سفر وی به ایران زیر پایش سه دانشجو قربانی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: این واقعه سبب شد سه تن از بهترین جوانان و دانشجویان این مرز و بوم قربانی شوند و عده ای هم مجروح گردند که به همین مناسبت 16 آذر به نام روز دانشجو نامگذاری شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور فومن اظهار کرد: از آنجایی که روز دانشجو با ایام اربعین حسینی مقارن شده برنامه های فرهنگی و مذهبی در این راستا برگزار می‌شود.
حمیدی‌فر افزود: یک هزار و 50 دانشجو در 6 رشته مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور فومن تحصیل می کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه