زمان بارگزاری این صفحه: 4:51 PM UTC

بیعت شبکه تروریستی «ولایت سیناء» با داعش/ تصاویر

تکفیری‌های ولایت سیناء در مصر با خلیفه خودخوانده گروه تروریستی داعش بیعت کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شبکه تروریستی «ولایت سیناء» وابسته به گروه تروریستی داعش فیلمی از بیعت عناصرش با «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش منتشر کرد.

 

در این فیلم شماری از افراد نقاب به چهره دیده می‌شوند و «ابو اسامه مصری» رهبر شبکه ولایت سیناء به نمایندگی از آن‌ها سخن می‌گوید.

 

این درحالی است که تعدادی از قبایل سیناء آمادگی خود را برای مقابله با گروه‌های تروریستی در کنار ارتش و پلیس مصر اعلام کردند.

این روز‌ها در رسانه‌های مصر عبارت «قبایل سیناء با تروریسم می‌جنگند» شایع شده است. این عبارت پس از آن شایع شده است که حدود ۳۰ قبیله از قبایل مصر حمایت خود را از ارتش و پلیس مصر در جنگ با تروریسم اعلام کردند.

 

«عیسی الخراطی» رئیس شورای قبایل استان سیناء گفت: به فرمانده ارتش دوم مصر پیشنهاد کردیم هر شیخ قبیله‌ای ۵۰ فرد را معرفی کند تا در کنار ارتش مصر بجنگد اما فرمانده ارتش این موضوع را به زمان دیگری موکول کرد و گفت طرح مشخصی دارد. فرمانده ارتش دوم مصر گفت قبایل با تجربه و اطلاعات به ارتش کمک کنند.

 

از طرف دیگر طرفهای رسمی تأکید کردند به حمایت مسلحانه نیاز ندارند بلکه به کمکهای اطلاعاتی نیاز دارند.

 

«عبد الفتاح حرحور» استاندار سیناء گفت: مهم‌ترین نیاز اساسی ارتش و پلیس مصر که مردم می‌توانند کمک کنند کمکهای اطلاعاتی است.

 

شماری از احزاب سیاسی نیز از برخی شیوخ قبایل سیناء به سبب تمجید از تلاش‌هایشان برای جنگ با تروریسم قدردانی کردند.

آثار تخریب گروههای تروریستی در همه تأسیسات دولتی در سیناء دیده می‌شود. آثار ویرانی‌ها بیانگر میزان مجهز شدن این گروه‌ها به سلاحهای ویرانگر است. این ناآرامی باعث شده است ساکنان سیناء هر لحظه در رعب و وحشت به سر ببرند.

 

نیروهای مسلح و پلیس مصر از زمان عزل «محمد مرسی»رئیس جمهور مخلوع مصر در ژوئیه سال ۲۰۱۳میلادی در حال جنگ بی‌امان با گروههای تروریستی در شبه جزیره سیناء هستند.

 

ورود قبایل شمال سیناء به جنگ با تروریسم در کنار ارتش و پلیس شاید معادله امنیتی را در این منطقه تغییر دهد و شاید از مدت جنگ با تروریسم بکاهد.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه