زمان بارگزاری این صفحه: 3:33 AM UTC

تائید صلاحیت ۳۳۵ داوطلب نمایندگی مجلس در گیلان

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت : صلاحیت ۳۳۵ نفر معادل ۹۴ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی گیلان تائید شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

صلاحیت ۹۴ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی تائید شد.

 

رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت : صلاحیت ۳۳۵ نفر معادل ۹۴ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های اجرایی گیلان تائید شد.

 

محمد احمدی پور با اشاره به رد صلاحیت ۲۳ نفر در این هیأت‌ها گفت : نقص مدارک تحصیلی، دلیل رد بیش از یک سوم این افراد است.

 

وی گفت : علاوه بر افراد رد صلاحیت شده ۹ نفر از داوطلبان نیز انصراف دادند.

 

رئیس ستاد انتخابات با بیان اینکه اعلام اسامی رد صلاحیت شدگان بصورت کتبی و محرمانه از سوی فرمانداران به داوطلبان اعلام می‌شود گفت : فرمانداران و هیئت‌های اجرائی طبق قانون موظفند دلایل رد صلاحیت را به داوطلبان اعلام کنند.

 

وی با بیان اینکه بررسی این صلاحیت‌ها قطعی نشده است و مراحل دیگری نیز دارد گفت : از رسانه‌ها می‌خواهم نسبت به ردج اسامی افراد رد صلاحیت شده اقدام نکنند چرا که جرم محسوب می‌شود و حق پیگیری قانونی توسط این افراد وجود دارد.

 

رئیس ستاد انتخابات افزود : در دوره‌ی گذشته حدود ۲۸ درصد داوطلبان در هیأت های اجرایی رد شدند.

 

محمد احمدی پور افزود : براساس جدول زمان‌بندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، مراتب رد صلاحیت به داوطلبان امروز توسط فرمانداران مراکز حوزه‌‌های انتخابیه اعلام شد.

 

محمد احمدی پور گفت : داوطلبان رد صلاحیت شده در صورت داشتن اعتراض از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ دی ماه فرصت دارند به هیأت نظارت استان که در فرمانداری رشت مستقر است مراجعه کنند و شکایت خود را تحویل دهند.

 

وی افزود : رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیأت نظارت استان و اظهار نظر در خصوص صلاحیت کلیه‌ی داوطلبان پس از کسب نظر هیأت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرماندار به مدت ۷ روز از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ دی ماه انجام می‌شود.

 

وی گفت : از تاریخ بیست هفت دی ماه تا شانزدهم بهمن ماه نیز مهلت دریافت شکایت از داوطلبین رد صلاحیت شده و اظهار نظر قطعی و نهایی شورای نگهبان درخصوص کلیه‌ی داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور است.

 

وی گفت : از هفدهم تا نوزدهم بهمن نیز شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تأیید شده اند اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد انجام می‌شود و از تاریخ بیستم تا بیست و ششم بهمن نیز به شکایات این داوطلبان توسط شورای نگهبان رسیدگی می‌شود.

 

رئیس ستاد انتخابات گفت : بیست و هفتم بهمن ماه اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور انجام می‌گیرد./پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان

 

 

مطالب بیشتر؛یک نظر یا دیدگاه برای “تائید صلاحیت ۳۳۵ داوطلب نمایندگی مجلس در گیلان”

 1. سامانه تام نوشته است:

  سامانه جامع اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات مردمی تام
  تام افقی نو در اطلاع رسانی انتخابات
  اپلیکیشن موبایلی ویژه نامزدهای انتخاباتی – ۲۹بهمن تا ۵اسفند ماه ۱۳۹۴
  انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره دهم و مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم اسفند(۹۴)
  اطلاعات عمومی و اختصاصی نامزدهای انتخاباتی در کل کشور
  دارای مجوز رسمی به شماره ۲۰۱۰۵۵۲۵ از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر http://www.taam.ir
  شماره سامانه تلفن گویا۳۳۱۲۷۰۸۸ ۰۸۶
  شماره سامانه پیامک ۳۰۰۰۷۶۵۰۰۰۵۲۵۵
عناوین ویژه