زمان بارگزاری این صفحه: 7:07 PM UTC

تاکید شورای شهر انزلی برای بهسازی پل تاریخی غازیان

انزلی – صدای گیلان؛ رییس شورای اسلامی شهر انزلی از تصمیم اعضای این شورا برای بهسازی پل تاریخی غازیان و بوستان ساحلی بعنوان یکی از ظرفیت های مهم گردشگری این شهر خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رییس شورای اسلامی شهر انزلی از تصمیم اعضای این شورا برای بهسازی پل تاریخی غازیان و بوستان ساحلی بعنوان یکی از ظرفیت های مهم گردشگری این شهر خبر داد.

محمدرضا بدیعی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مکاتباتی با اداره کل میراث فرهنگی گیلان در خصوص پل تاریخی غازیان جهت احداث آلاچیق، مبلمان و نورپردازی انجام شده که منتظر پاسخ هستیم.

 

وی اظهار کرد: این پل تاریخی با منظره بی نظیر می تواند به یکی از جاذبه های مهم گردشگری شهر تبدیل شود.

 

پل تاریخی غازیان در انزلی ساخته شده در سال ۱۳۱۶، نظرگاهی بی نظیر به آبی بیکران خزر، بندرگاه مه آلود و کشتی های رنگارنگ پهلو گرفته در اسکله ها از یک سو و تالاب و آبراهه هایش از دیگر سو است.

 

وی با اشاره به این که مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اجرای نورپردازی این پل تاریخی را قبول کرده است، افزود: در صورت امکان لوله های کنونی را برداشته و یا به نوعی روکش می کنیم.

 

رییس شورای اسلامی شهر انزلی با بیان این که در نظر داریم امسال این کار انجام شود از ادارات و سازمان های ذیربط خواست که در این زمینه همکاری داشته باشند.

 

*بهسازی بوستان ساحلی

وی همچنین در خصوص ساماندهی بوستان ساحلی(بلوار انزلی ) گفت: در نظر داریم دکه دارانی که به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند، جمع آوری شوند و دکه های دارای قرارداد با شهرداری در محدوده خاص خود فعالیت کنند و از این پراکندگی جلوگیری شود.

بدیعی فر خاطرنشان کرد: این دکه داران به موقع و در زمان مقتضی به یک جای مناسب منتقل شود.

 

*تجهیز کارخانه آسفالت

وی یکی دیگر از برنامه های شورای شهر انزلی را خرید تجهیزات جدید برای کارخانه آسفالت شهردای عنوان و خاطرنشان کرد: کارخانه موجود خیلی قدیمی و فرسوده است و با وجود چندین مرحله بازسازی قادر به تولید بیش از ۳۰ تن آسفالت نیست در حالی که نیاز شهر بسیار بیش از این است .

 

وی افزود: با توجه به نیازمندی شهر به اسفالت تجهیزات برای تولید ۱۲۰ تن آسفالت در ساعت در نظر گرفته شده که برای خرید آن نیاز به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار وجود دارد

 

بدیعی فر اظهار کرد: در نظر داریم از محل درامدها و بودجه و اعتبارات وزارت کشور در اسرع وقت به خرید این تجهیزات به منظور انجام اسفالت مناسب در سطح شهر اقدام کنیم .

 

وی همچنین در باره انتقال شنبه بازار گفت: اقدامات در این رابطه تقریبا نهایی شده و در آینده نزدیک این کار صورت خواهد گرفت .

 

رییس شورای شهر انزلی در پاسخ به سووال ایرنا در مورد ساحل سازی زیرپل انزلی گفت: یکصد متر را به طور آزمایشی انجام دادیم اما راضی نبودیم و شهرداری مشاور گرفته که بتواند نحوه اجرا را با توجه به علم و تکنیک جدید انجام دهد و ادامه خیابان نیز با توجه به اولویت ها در صورت تامین اعتبار انجام خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: رفع سد معبر در نقاط مختلف به ویژه مرکز و مناطق کلیدی ، بهسازی و هویت بخشی میدان اصلی شهر ، جمع آوری دکه داران و ساماندهی بوستان ساحلی (بلوار )، انتقال بازار هفتگی شنبه بازار ، بهبود وضعیت نظافت سطح شهر ، جلوگیری از نصب بنرهای تبلیغاتی بدون مجوز شهرداری ، افزایش فضای سبز و تقویت گلخانه ، تعریض خیابان های کلیدی مرکز شهر از موارد مهم در حال پی گیری در شورا است .

 

رییس شورای اسلامی شهر انزلی با تقدیر از شهردار انزلی جهت تحقق بودجه ۳۴۰ میلیارد ریالی سال گذشته یاداور شد: بودجه امسال شهرداری انزلی با بیش از ۲۲ درصد افزایش ۴۱۰ میلیارد ریال مصوب شد که امیدواریم منجر به اقدامات مفید عمرانی در سطح شهر شود.

 

بلوار ساحلی بندرانزلی نیز که تاریخ ساخت آن به پیش از سال ۱۳۰۰باز می گردد یکی از جلوه های مهم گردشگری و از تفرجگاه های زیبای شهر انزلی در ساحل دریای خزر است.

 

شهر انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و با فاصله ۴۰ کیلومتری از رشت مرکز گیلان با بیش از ۱۱۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر پرجمعیت و مهم استان بشمار می رود.

انزلی از مراکز مهم گردشگری و تجاری استان گیلان و شمال کشور و از گذشته به دروازه اروپا معروف است .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه