زمان بارگزاری این صفحه: 11:05 PM UTC

تجلیل از ورزشکاران مدال آور گیلان/ چهره سال ورزش گیلان معرفی شد/ یادی از شادی سرخیل و سیروس قایقران

آیین تجلیل از ورزشکاران مدال آور گیلان که سال93 برای ایران افتخارآفرینی کرده بودند، به همت سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل ورزش و جوانان گیلان در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آیین تجلیل از ورزشکاران مدال آور گیلان که سال93 در بازی های آسیایی، پارا آسیایی اینچئون و مسابقات جهانی و قهرمانی آسیا برای ایران افتخارآفرینی کرده بودند، به همت سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل ورزش و جوانان گیلان در دهکده ساحلی انزلی برگزار شد.

جوانانی که ساعت ها تمرین سخت را برای گام نهادن بر سکوهای افتخار به جان خریدند ، روی تشک های کشتی و ورزش های رزمی عرق ریختند، وزنه بلند کردند ، دویدند، توپ زدند، پارو کشیدند و حتی با تب و مصدومیت به عشق ایران و سربلندی آن در مسابقات تا پای جان ایستادگی کردند؛ آنها که با وجود معلولیت با اراده و تلاش محدودیت ها را پشت سرگذاشته و ثابت کردند که خواستن ، توانستن است .

 

در ابتدای این مراسم که عصر چهارشنبه برگزار شد؛ باستانی کاران جوان گیلانی گوشه هایی از این ورزش زیبای ملی به یادگارمانده از دوران پهلوانی ها را برای حاضران اجرا کردند.

ورزشی که همانگونه که یکی از باستانی کاران عضو گروه خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: نیازمند حمایت و حفظ و پاسداشت است.

*گیلان رتبه چهارم ورزش کشور

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در ابتدای این مراسم با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر این که توجه به ورزشکاران سبب اقتدار ملی است، گفت : شما در آوردگاه های جهانی ورزش افتخار کسب کردید و از این بابت قدردان همگی شما هستیم.

 

مسعود رهنما همچنین با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان گیلان به تنهایی قادر به تجلیل از خیل قهرمانان استان نیست از حمایتهای رضا مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تشکر کرد .

وی با اشاره به جمعیت حدود دو میلیون و 500 هزار نفری گیلان، کسب رتبه چهارم ورزش کشور را نشان توانمندی گیلانیان در زمینه های ورزشی خواند.

 

رهنما با اشاره به این که مدالهای کسب شده توسط ورزشکاران گیلان در بازی های آسیایی 50 درصد نسبت به قبل افزایش داشته، آن را انقلابی در ورزش های قهرمانی بر پایه تلاش مربیان ورزش این استان عنوان کرد.

*بین ورزشکاران شهرستانی و مرکز نشین تبعیض نباشد

نماینده بندرانزلی در مجلس نیز در سخنانی با اشاره به این که شما قهرمانان با کسب افتخار برای کشور در قلب مردم جای گرفته و در تاریخ ماندگارید، ورزشکاران را به تلاش برای پهلوان شدن توصیه کرد .

حسن خسته بند ضمن قدردانی از ورزشکاران از مربیان آنها که همتشان موجب ارتقاء ورزشکاران به جایگاه های بین المللی شده و از پیشکسوتان ورزش و پهلوانان تجلیل کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش از سیروس قایقران اسطوره ورزش ملوان یاد کرد و بعنوان رییس هیات قایقرانی استان گیلان یاد شادی سرخیل قایقران فقید انزلی را که هنگام تمرین در تالاب انزلی غرق شد، گرامی داشت .

*حمایت از ورزش از سیاستهای منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در سخنانی با تبریک به قهرمانان گیلانی گفت: ورزش موجب ایجاد انگیزه و امید به زندگی در بین مردم و عاملی برای توسعه جامعه است .

رضا مسرور با بیان این که گیلان برغم داشتن ورزشکاران برجسته و قهرمانان بنام و علاقه و توانمندی مردم، از لحاظ زیرساختها و امکانات ورزشی رتبه 23 کشور را دارد، متذکر شد: باید برای جذب اعتبارات در این بخش تلاش کنیم .

 

وی همچنین با اشاره به سختی کار قهرمانان و لزوم توجه بایسته به آنها تصریح کرد : توجه به ورزش و حمایت از آن از سیاست های سازمان منطقه آزاد انزلی است.

مسرور در ادامه به تشریح برخی صفات شخصیتی ورزشکاران نظیر مدیریت بر استرس ، استقامت ذهنی ، کمال طلبی و خودباوری پرداخت و افزود : باید کسانی در کنار اینها باشند که به ورزشکاران انرژی مثبت بدهند و ما این را جزو وظایف خود می دانیم .

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اهمیت مقوله راستگویی ، امانت داری و وفای به عهد از ورزشکاران خواست در ترویج آن در جامعه بکوشند.

 

سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم از حدود 50 مدال آور و افتخارآفرین در بازی های آسیایی، پارا آسیایی اینچئون و مسابقات جهانی و قهرمانی آسیا در طول سال 93 که نام و آوازه جمهوری اسلامی ایران را در عرصه های بین المللی طنین انداز کردند، با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان تجلیل کرد .

همچنین از خانواده شادی سرخیل قایقران فقید اهل انزلی و عقیل هاشمی دوچرخه سواری که جانش را در هنگام تمرین در جاده از دست داد و همسر سیروس قایقران تجلیل بعمل آمد.

 

در این آیین سعید حسنی پور کاپیتان تیم ملی کاراته بعنوان چهره سال ورزش گیلان معرفی و تجلیل شد.

 

همچنین در بخشی از مراسم سیروس سیدین قهرمان بوکس جهان مقیم کشور سوئد که در مسابقات جهانی به عنوان یک ایرانی و با پرچم ایران حاضر شده بود نیز قدردانی شد.

مربیان، ورزشکاران، پیشکسوتان رشته های مختلف ورزشی، مدیران تربیت بدنی استان و جامعه ورزش استان به همراه مدیران دستگاه های اجرایی گیلان و شماری از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه