زمان بارگزاری این صفحه: 3:59 AM UTC

گیلان امروز؛ تجلی همدلی و همزبانی گیلانی ها در سفر رییس جمهور

صدای گیلان-ایرنا؛ روزنامه گیلان امروز در شماره روز یکشنبه سی ام فروردین ماه مطلبی را با عنوان تجلی همدلی و همزبانی گیلانی ها در سفر رییس جمهور به قلم محمد کاظم شکوهی راد مدیرمسوول این نشریه منتشر کرده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سفر دو روزه آقای روحانی رییس جمهور و هیات دولت به استان با موفقیت پایان یافت.

 

صرف نظر از شعارها و طرح مسایل تبلیغاتی به جهات برجسته این موفقیت ارزشمند می توان اشاره کرد.

 

در صدر همه مسایل مردم گیلان با استقبال و حضور پر شور در دیدار رییس جمهور از استان همدلی و همزبانی و قدردانی خود را از دولت تدبیر و امید متجلی ساختند و دستاوردهای بزرگ در سیاست خارجی و داخلی دولت را قدر گذاشتند ، حضور مردم گیلان در استقبال کم نظیر از هیات دولت بار دیگر نشان داد که مردم گیلان از فراست و آگاهی سیاسی ویژه برخوردارند و این تایید از دولت و کارهای انجام شده را برای پیشبرد برنامه های دولت تدبیر و امید لازم بلکه واجب ارزیابی کردند.

 

جنبه دیگر این حضور را تایید مدیران استانی در دولت تدبیر و امید باید ارزیابی کرد که توانستند برنامه های دولت را در استان در این مدت کوتاه با نمادهای محسوس و مثال زدنی و ارتباط متعادل و عادلانه و مسوولانه متجلی کنند.

 

و این به معنی توسعه یافتگی و رفتار مدنی مردم گیلان است.

 

خوشبختانه این سفر نمادهای شاخص دیگری هم داشت از جمله اینکه رییس جمهور در شنیدن مسائل و مشکلات مردم ضمن صرف وقت و حوصله لازم مطلقا از دادن وعده های بدون پشتوانه و غیرعملی خودداری و وعده های داده شده متناسب با واقعیات بود .

 

بجای اینکه همچون دوره های گذشته در یک جلسه یک ساعته مثلا سیصد چهارصد طرح را تصویب و با این کار تصور کنند با مردم فریبی ره به جایی خواهند برد، خواسته ها و نیازهای استان در جلسات متعدد با وزراء و سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح و پس از کار کارشناسی رییس جمهور به آنچه دولت قادر به انجام آن است، قول داد .

 

و به طور مشخص برای تکمیل راه آهن رشت به قزوین و تکمیل یازده کیلومتر باقیمانده بزرگراه رشت ، قزوین طی سال جاری و سال آینده و انجام و تکمیل تعدادی طرح دیگر به مردم قول داده شد .

 

طبعا مردم گیلان با آگاهی از مضایق و مشکلات دولت فعلی انتظارات ناشدنی و غیر معمول مطرح نکردند اما انتظار این است که با پیگیری جدی این وعده های داده شده تا تحقق کامل دنبال شود تا خاطر مردم از این خاطره وعده های بسیار عملی نشده دولت های پیشین، زدوده شود .

 

مشخصه دیگر این سفر خوشبختانه هماهنگی ، همدلی و همزبانی مردم ، نمایندگان مردم و مسوولین استان برای طرح مسایل واحد و هماهنگی و همکاری در این مورد بود که تداوم چنین همسویی ، همدلی و همزبانی می تواند در تحقق شعار سال کارآمد و اثربخش باشد و مسایل استان در سایه این همدلی و همکاری انشاء الله حل شود.

 

نظم و انضباط ، برنامه ریزی سفر برای حضور مردم ، رسانه ها و خبرنگاران نیز قابل توجه و در نوع خود استثنایی بود بخصوص اینکه در ساعات پایانی سفر رییس جمهور برای اولین بار امکان طرح سوال خبرنگاران استانی از رییس جمهور فراهم شد.

 

به مسوولین استان ، دست اندرکاران و تیم حفاظتی رییس جمهور خسته نباشید گفته و امید است این سفر طلیعه حرکتی نو و شتاب دهنده برای رفع مشکلات مردم استان باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه