زمان بارگزاری این صفحه: 7:14 PM UTC

تجهیزات زمستانی فرودگاه گیلان مهیا شده است

صدای گیلان – مسوول عملیات زمستانی و معاون عملیات هوانوردی اداره کل فرودگاه گیلان گفت: مانور آمادگی تجهیزات زمستانی فرودگاه سردار جنگل برای آماده باش با هجوم احتمالی توده هوای سرد در استان، برگزار شد.

فرودگاه سردار جنگل رشت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ،  “مهندس محمد میرزایی راجعونی” امروز طی گفتگویی اعلام کرد : مانور یادشده از سوی اداره آتش نشانی و نجات فرودگاهی این اداره کل در یک هفته اخیر برگزار شده است.ضمن اینکه این مانور جهت آمادگی و برف احتمالی سطوح پروازی و ایمنی زمینی فرودگاه مهیا شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز در هنگام برودت هوا و بارش برف فرودگاه گیلان از حالت عملیاتی خارج نشد؛ مگر در مواردی اندک که متاثر از کاهش میزان دید خلبان پرواز بوده است.

میرزایی اضافه کرد: تفاهمنامه ای نیز بر همین اساس بین دو اداره کل فرودگاه و بنیاد مسکن استان در حال تدوین است تا در صورت بحرانی شدن احتمالی وضعیت جوی و برف ،تجهیزات کمکی به فرودگاه سردار جنگل ارسال شود.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های هواپیمایی از سوی مدیریت این اداره کل موظف شده اند، در صورت زمین گیر شدن احتمالی هواپیمایی در اثر بارش برف تا رفع و رجوع کامل وضعیت یاریگر باشند.

گفتنی است مهدی کوثری کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت هوای گیلان اظهار کرد: امروز آسمان صاف همراه با وزش باد گرم است و دمای رشت با 17 درجه افزایش به 20 درجه سانتی‌گراد رسیده است.

وی با بیان اینکه نفوذ هوای سرد از اواخر چهارشنبه در گیلان مستقر می‌شود، ادامه داد: از روز پنجشنبه هوای گیلان همراه با بارش باران در جلگه و برف در ارتفاعات است.

کارشناس هواشناسی گیلان عنوان کرد: پراکندگی بارش برف در جلگه هم پیش‌بینی می‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه