زمان بارگزاری این صفحه: 12:57 PM UTC

تجهیزات زمستانی فرودگاه گیلان مهیا شده است

صدای گیلان – مسوول عملیات زمستانی و معاون عملیات هوانوردی اداره کل فرودگاه گیلان گفت: مانور آمادگی تجهیزات زمستانی فرودگاه سردار جنگل برای آماده باش با هجوم احتمالی توده هوای سرد در استان، برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ،  “مهندس محمد میرزایی راجعونی” امروز طی گفتگویی اعلام کرد : مانور یادشده از سوی اداره آتش نشانی و نجات فرودگاهی این اداره کل در یک هفته اخیر برگزار شده است.ضمن اینکه این مانور جهت آمادگی و برف احتمالی سطوح پروازی و ایمنی زمینی فرودگاه مهیا شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز در هنگام برودت هوا و بارش برف فرودگاه گیلان از حالت عملیاتی خارج نشد؛ مگر در مواردی اندک که متاثر از کاهش میزان دید خلبان پرواز بوده است.

میرزایی اضافه کرد: تفاهمنامه ای نیز بر همین اساس بین دو اداره کل فرودگاه و بنیاد مسکن استان در حال تدوین است تا در صورت بحرانی شدن احتمالی وضعیت جوی و برف ،تجهیزات کمکی به فرودگاه سردار جنگل ارسال شود.

وی ادامه داد: همچنین شرکت های هواپیمایی از سوی مدیریت این اداره کل موظف شده اند، در صورت زمین گیر شدن احتمالی هواپیمایی در اثر بارش برف تا رفع و رجوع کامل وضعیت یاریگر باشند.

گفتنی است مهدی کوثری کارشناس هواشناسی گیلان با اشاره به وضعیت هوای گیلان اظهار کرد: امروز آسمان صاف همراه با وزش باد گرم است و دمای رشت با 17 درجه افزایش به 20 درجه سانتی‌گراد رسیده است.

وی با بیان اینکه نفوذ هوای سرد از اواخر چهارشنبه در گیلان مستقر می‌شود، ادامه داد: از روز پنجشنبه هوای گیلان همراه با بارش باران در جلگه و برف در ارتفاعات است.

کارشناس هواشناسی گیلان عنوان کرد: پراکندگی بارش برف در جلگه هم پیش‌بینی می‌شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه