زمان بارگزاری این صفحه: 4:57 AM UTC

تجهیز وراه اندازی بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تا شش ماه آینده

آستارا – صدای گیلان؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا شش ماه آینده تجهیز و راه اندازی می شود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا شش ماه آینده تجهیز و راه اندازی می شود.

سیدحسن هاشمی شامگاه چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان آستارا پس از بازدید از مراحل ساخت بیمارستان 132 تختخوابی آستارا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این بیمارستان هم اکنون توسط وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است و مراحل تکمیل آن تا چهار ماه آینده انجام می شود.

 

وی افزود: پس از تکمیل و تحویل این بیمارستان، دوماه وقت لازم است تا تجهیزات مورد نیاز نصب و بیمارستان به طور رسمی راه اندازی شود.

 

وی ادامه داد: از همین الان تجهیزات این بیمارستان در حال خریداری است تا در موعد مقرر به ارائه خدمات بپردازد.

 

دکتر هاشمی اضافه کرد: ما به تعهدات خود در حوزه سلامت عمل می کنیم و برای خرید تجهیزات بیمارستان های در دست ساخت برنامه جامعی داریم.

 

وی با اشاره به حضور اتباع آذری برای دریافت خدمات سلامت و درمان در استان های همجوار با جمهوری آذربایجان ، اولویت ارائه تسهیلات حوزه سلامت را برای مردم و اهالی مناطق مختلف کشور عنوان و اظهار کرد: تسهیلات برای ایرانی ها و خدمات حوزه سلامت به همه مراجعان اعم از داخلی و خارجی ارائه می شود.

 

وی حمایت از اقشار آسیب پذیر را از جمله سیاست های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد و افزود: خدمات ما برای همه است و هر تبعه خارجی با هدف توریسم سلامت و درمان به کشور وارد شود ، خدمات لازم را دریافت می کند.

 

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به بازدید از مراحل ساخت بیمارستان در حال ساخت شهرستان های تالش و رضوانشهر گفت: در جریان بازدید از طرح های بیمارستانی شهرهای غرب گیلان شاهد بودیم که تلاش بسیار چشمگیری از سوی همکارارن در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال انجام است و سه پروژه مهم بیمارستان آستارا ، بیمارستان تالش و بیمارستان رضوانشهر با سرعت مقبول در حال تکمیل است.

 

وی از تکمیل مراحل ساخت بیمارستان آستارا در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: پس از آن ساخت بیمارستان رضوانشهر تا شش ماه آینده و سپس بیمارستان تالش در نیمه اول سال آینده به پایان می رسد.

 

به گزارش ایرنا ، حسن هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که در جریان پانزدهمین سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان سفر کرده ، شامگاه روز چهارشنبه از بیمارستان 132 تختخوابی در حال ساخت آستارا بازدید کرد و در ادامه سفر چند ساعته خود با حضور در بیمارستان شهید بهشتی آستارا از نزدیک با برخی از بیماران و کادر درمانی این مرکز گفتگو کرد.

 

شهرستان 86 هزار نفری آستارا که در 200 کیلومتری مرکز استان گیلان واقع شده ، دارای تنها یک بیمارستان فرسوده است که با توجه به افزایش مراجعان داخلی و به خصوص مراجعات اتباع آذری ، دیگر جوابگوی نیاز منطقه نیست.

 

*بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تاپایان امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا)؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه چهارشنبه از بیمارستان درحال ساخت آستارا بازدید کرد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید بر تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل و تجهیز بیمارستان آستارا تاکید کرد و گفت: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

 

بیمارستان آستارا یکی از ضروری‌ترین نیازهای منطقه است و در حال حاضر بیش از 85درصد پیشرفت فیزیکی دارد . این پروژه در زمینی به مساحت 20 هزار و 700 مترمربع با زیربنای 12 هزار و 500 مترمربع در چهار طبقه احداث شده که شامل بخش‌های مختلف درمانی است.

گفتنی است: عملیات احداث بیمارستان 132 تختخوابی آستارا از سال 88 آغاز شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه