زمان بارگزاری این صفحه: 5:04 PM UTC

تجهیز وراه اندازی بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تا شش ماه آینده

آستارا – صدای گیلان؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا شش ماه آینده تجهیز و راه اندازی می شود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری تا شش ماه آینده تجهیز و راه اندازی می شود.

سیدحسن هاشمی شامگاه چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان آستارا پس از بازدید از مراحل ساخت بیمارستان 132 تختخوابی آستارا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این بیمارستان هم اکنون توسط وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است و مراحل تکمیل آن تا چهار ماه آینده انجام می شود.

 

وی افزود: پس از تکمیل و تحویل این بیمارستان، دوماه وقت لازم است تا تجهیزات مورد نیاز نصب و بیمارستان به طور رسمی راه اندازی شود.

 

وی ادامه داد: از همین الان تجهیزات این بیمارستان در حال خریداری است تا در موعد مقرر به ارائه خدمات بپردازد.

 

دکتر هاشمی اضافه کرد: ما به تعهدات خود در حوزه سلامت عمل می کنیم و برای خرید تجهیزات بیمارستان های در دست ساخت برنامه جامعی داریم.

 

وی با اشاره به حضور اتباع آذری برای دریافت خدمات سلامت و درمان در استان های همجوار با جمهوری آذربایجان ، اولویت ارائه تسهیلات حوزه سلامت را برای مردم و اهالی مناطق مختلف کشور عنوان و اظهار کرد: تسهیلات برای ایرانی ها و خدمات حوزه سلامت به همه مراجعان اعم از داخلی و خارجی ارائه می شود.

 

وی حمایت از اقشار آسیب پذیر را از جمله سیاست های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد و افزود: خدمات ما برای همه است و هر تبعه خارجی با هدف توریسم سلامت و درمان به کشور وارد شود ، خدمات لازم را دریافت می کند.

 

وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به بازدید از مراحل ساخت بیمارستان در حال ساخت شهرستان های تالش و رضوانشهر گفت: در جریان بازدید از طرح های بیمارستانی شهرهای غرب گیلان شاهد بودیم که تلاش بسیار چشمگیری از سوی همکارارن در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال انجام است و سه پروژه مهم بیمارستان آستارا ، بیمارستان تالش و بیمارستان رضوانشهر با سرعت مقبول در حال تکمیل است.

 

وی از تکمیل مراحل ساخت بیمارستان آستارا در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: پس از آن ساخت بیمارستان رضوانشهر تا شش ماه آینده و سپس بیمارستان تالش در نیمه اول سال آینده به پایان می رسد.

 

به گزارش ایرنا ، حسن هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که در جریان پانزدهمین سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان سفر کرده ، شامگاه روز چهارشنبه از بیمارستان 132 تختخوابی در حال ساخت آستارا بازدید کرد و در ادامه سفر چند ساعته خود با حضور در بیمارستان شهید بهشتی آستارا از نزدیک با برخی از بیماران و کادر درمانی این مرکز گفتگو کرد.

 

شهرستان 86 هزار نفری آستارا که در 200 کیلومتری مرکز استان گیلان واقع شده ، دارای تنها یک بیمارستان فرسوده است که با توجه به افزایش مراجعان داخلی و به خصوص مراجعات اتباع آذری ، دیگر جوابگوی نیاز منطقه نیست.

 

*بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تاپایان امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وبدا)؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه چهارشنبه از بیمارستان درحال ساخت آستارا بازدید کرد.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید بر تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل و تجهیز بیمارستان آستارا تاکید کرد و گفت: بیمارستان 132 تختخوابی آستارا تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

 

بیمارستان آستارا یکی از ضروری‌ترین نیازهای منطقه است و در حال حاضر بیش از 85درصد پیشرفت فیزیکی دارد . این پروژه در زمینی به مساحت 20 هزار و 700 مترمربع با زیربنای 12 هزار و 500 مترمربع در چهار طبقه احداث شده که شامل بخش‌های مختلف درمانی است.

گفتنی است: عملیات احداث بیمارستان 132 تختخوابی آستارا از سال 88 آغاز شده است.

مطالب بیشتر؛

  • پژواک مناطق بکر لاهیجان و دیلمان در مستند پژواک‌ها لاهیجان - کارگردان «پژواک‌ها» از فضای خاص این مجموعه مستند سخن گفت، اینکه چگونه به مناطق بکر لاهیجان و دیلمان رفته‌ و سعی کرده‌اند به درونیات انسان‌هایی با زندگی‌ خاص نزدیک […]
  • سرشبکه شرکت هرمی کیونت شمال کشور دستگیر شد صدای گیلان، هر چند مدتی پیش خبر از دستگیری سرشبکه شرکت هرمی کیونت در گیلان گزارش شده بود ولی دیروز رییس پلیس امنیت عمومی گیلان ، خبر از دستگیری سرشبکه اصلی شرکت هرمی کیونت خبر داد.این فرد 26 ساله با زیر مجوعه ای بالغ بر 200 نفر در استانهای شمالی فعالیت می کرده و با لیدرهای شرکت هرمی […]
  • فراگیری طلاق عاطفی در بین طبقات تحصیل کرده کشور هر سال حدود ۱۳۰ هزار طلاق در کشور ثبت می شود. اکنون برخی مسئولان می گویند زوجهای تحصیل کرده ایرانی به جای ثبت طلاق و مشکلات بعد از آن، از همدیگر جدا زندگی می کنند.
  • کیهان؛ ارواح خبیثه ! صدای گیلان - شباهت‌های موجود در منطق رژیم صهیونیستی و تروریست‌های تکفیری (طالبان، داعش، القاعده و النصره و...) گاهی آنقدر زیاد و عملکردهای این دو آنقدر شبیه به هم می‌شود که تشخیص آنها از یکدیگر حقیقتا سخت می‌شود. […]
  • اسارت چهارده ملوان ایرانی به دست گروه تروریستی الشباب سومالی یک مقام دولت سومالی از ربوده شدن یک قایق ماهیگیری ایرانی به همراه ملوان‌های آن توسط گروه تروریستی الشباب خبر داد.

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه