زمان بارگزاری این صفحه: 7:19 AM UTC

تخریب ۲۰ واحد کوره زغال در تالش/ رها سازی اشکول و جوجه تیغی در رضوانشهر

۲۰ باب کوره زغال گیری در منطقه جوکندان روستای پی سرا شهرستان تالش که بدون رعایت مسائل زیست محیطی و اخذ مجوز اقدام به احداث واحد های مذکور نموده بودند تخریب شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

۲۰ باب کوره زغال گیری در منطقه جوکندان روستای پی سرا شهرستان تالش که بدون رعایت مسائل زیست محیطی و اخذ مجوز اقدام به احداث واحد های مذکور نموده بودند تخریب شد.

با همکاری نیروی انتظامی و منابع طبیعی شهرستان تالش عملیات توقیف شده و کوره های زغال تخریب شد.

تخریب 20 واحد کوره زغال در تالش

فعالیت کوره های زغال گیری موجبات آلودگی هوای منطقه را فراهم آورده و تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت منطقه محسوب میشود .


رها سازی اشکول در شهرستان رضوانشهر

یک عدد اشکول که در پشت بام خانه ای در روستای تازه آباد رضوانشهر گرفتار شده بود بعد از زنده گیری و تیمار در اداره توسط مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در طبیعت رها سازی گردید.این

اشکول از راسته جوندگان بوده و از نظر کثرت بزرگترین راسته پستانداران روی زمین را جوندگان تشکیل میدهند. زیستگاه آن مناطق جنگلی ناحیه خزری و باغ ها می باشد.این حیوان شبگرد بوده و غذای آن میوه و دانه گیاهان ، سیب ،گردو، بلوط، گاهی حشرات و تخم و جوجه پرندگان می باشد. هر شب در جستجوی غذا از درختی به درخت دیگر می رود و طول عمر آن در طبیعت ۴ سال می باشد.


رها سازی جوجه تیغی در شهرستان رضوانشهر

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان مآمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رضوانشهر یک عدد جوجه تیغی راکه توسط یکی از شهروندان به اداره تحویل داده شده بود پس از تیمار در طبیعت رها سازی نمود.

جوجه تیغی از خانواده خارپشت ها می باشد .این حیوان همه چیز خوار بوده و معمولاٌ از حشرات و سایر بی مهرگان و مهرداران کوچک تغذیه می کند.

 

جوجه تیغی از پستاندارنی بسیار مفید است و در کنترل آفات ، به ویژه حشرات نقش عمده ای دارند .

 

آنها با کندن زمین ، بچه موش ها و دیگر جوندگان مضر را در لانه هایشان شکار می کنند.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه