زمان بارگزاری این صفحه: 5:45 PM UTC

تخلف عضو شورای شهرستان فومن موجب استعفای عضو دیگر شد

تخلف یک عضو شورای شهرستان فومن عضو دیگر این شورا را مجبور به استعفا کرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

از مدت‌ها پیش بحث عدم سکونت دو عضو شورای شهر ماسوله در حوزه انتخابیه خود که طبق قانون تخلف محسوب می‌شود، در این شهرستان مطرح است و دو عضو شورای شهر ماسوله در رشت سکونت دارند.

 

در زمینه سکونت دو عضو شورا شکایات و گزارش‌های زیادی به دستگاه‌های نظارتی ارسال شد و پس از گذشت دو سال از عمر شورای شهر ماسوله، اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

 

جمعی از مردم ماسوله هر روز از سکونت نداشتن دو عضو شورای اسلامی این شهر که یک عضو اصلاً ساکن ماسوله نیست و عضو دیگر به دلیل مشکلات شخصی مجبور به ترک ماسوله در چند روز از هفته است، گلایه دارند و طومار نوشتند.

 

مردم ماسوله طوماری را با موضوع سکونت نداشتن دو عضو شورای اسلامی شهر در شهرک تاریخی ماسوله به امضا رسانده‌اند.

 

نورالدین نعمتی عضو فعلی شورای اسلامی شهر فومن که به نمایندگی از این شورا در شورای شهرستان فومن حضور دارد، در اعتراض به عدم رسیدگی به تخلفات دو عضو شورای مذکور استعفای خود را از حضور در شورای شهرستان تقدیم رئیس شورا کرد.

 

اعضای شورای اسلامی شهرستان و مردم فومن نسبت به موضوع مورد بحث مذکور خواستار رسیدگی از طرف دستگاه‌های قضایی و نظارتی شدند.

 

دو عضو شورای شهر فومن که در ماسوله سکونت ندارند برای یکدیگر شکایت تنظیم کرده‌اند که رسیدگی به شکایت یک عضو شورا در مراحل نهایی است، در حالی که رسیدگی به پرونده هر دو عضو شورا خواسته مردم و اعضای شورا است.

 

عضو شورای اسلامی شهر فومن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فومن با اشاره به سکونت نداشتن عضو شورای شهر ماسوله در این حوزه انتخابیه گفت: این تخطی از قوانین را چند بار به مسئولان شهرستانی تذکر داده بودم.

 

نورالدین نعمتی با بیان اینکه پای سازمان بازرسی استان نیز به این موضوع باز شده است، افزود: سازمان بازرسی در نامه‌ای عدم سکونت عضو مذکور شورا را در ماسوله تأیید کرده است.

 

وی با تصریح بر اینکه پس از گذشت ماه‌های طولانی هنوز به این تخلف رسیدگی نشده است، خاطرنشان کرد: برای اعتراض به عدم رسیدگی به قوانین از سمت خود در شورای شهرستان که فرد خاطی مذکور عضو آن است، استعفا کرده‌ام.

 

نعمتی استعفای خود را به علیدوست رئیس شورای اسلامی شهر فومن تقدیم کرد و خواستار موافقت با عدم حضور عضویت خود در شورای شهرستان فومن شد.

 

 

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه