زمان بارگزاری این صفحه: 3:56 PM UTC

تداوم بارش برف و باران در 12 استان کشور

صدای گیلان – رییس پلیس راه راهور ناجا از تداوم بارش برف و باران در 12 استان کشور خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛           03/01/94

رییس پلیس راه راهور ناجا از تداوم بارش برف و باران در 12 استان کشور خبر داد.

سرهنگ حمیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سایت راهور با اشاره به آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور گفت: برابر آخرين اخبار دريافتی تا ساعت7:30 در محور کرج – چالوس (از ابتدای محور) و در استان مازندران (محور هراز) به صورت مقطعی نیمه سنگین است.

 

رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آخرین وضعیت جوی جاده ها گفت: برابر آخرين اخبار دريافتی تا ساعت 7:30 در استانهای آذربایجان شرقی (محورهای مرند – تبریز و جلفا – مرند)، اردبیل (محور اسالم – خلخال)، ایلام (محور ایلام – سرابله)، کردستان (محورهای سنندج – همدان، سنندج – کرمانشاه و سنندج – مریوان)، کرمانشاه (محورهای روانسر – پاوه و کرمانشاه – سقز) بارش برف گزارش شده است.

 

وی تصریح کرد: در عین حال در استانهای چهارمحال و بختیاری، سمنان، خراسان شمالی، مازندران، گلستان (اکثر محورها)، همدان (محورهای کرمانشاه – همدان و همدان – ملایر) و تهران شرق (محور فیروزکوه) بارش باران گزارش شده است.

 

حمیدی با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس به دلیل بارش برف و مه آلود بودن، اختلال تردد جاده های کوهستانی در استانهای مازندران، تهران، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می شود که با توجه به وزش باد شدید در برخی نقاط با کولاک برف همراه خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت در استانهای سمنان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم، شرق استان کرمان و جنوب استان تهران وزش باد شدید پیش بینی می شود.

 

رییس پلیس راه راهور ناجا با هشدار به رانندگان مبنی بر رعایت سرعت مطمئنه و عدم سبقت غیرمجاز گفت: در زمان بارندگی به دلیل سر خوردگی خودرو، شتاب آن تغییر می کند و همین امر موجب می شود که راننده و سرنشینان در معرض خطر تصادف قرار بگیرند. از سوی دیگر رانندگان حتما فاصله طولی را رعایت کنند.

 

وی تاکید کرد: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف و باران همچنان در استانهای مختلف ادامه دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه