زمان بارگزاری این صفحه: 10:14 PM UTC

ترور یکی از رهبران حماس توسط داعش/ تصویر

عناصر داعش یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس” را هنگام خروج از مسجدی در اردوگاه یرموک در جنوب دمشق، ترور کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دو فرد نقابدار “مصطفی الشرعان” را یکشنبه شب هنگام خروج از مسجد عبدالقادر الحسینی در اردوگاه یرموک از ناحیه سر هدف گلوله قرار دادند و یک ساعت پس از انتقال، خبر کشته شدن این رهبر حماس اعلام شد.

 

الشرعان، مدیر سابق سازمان خیریه فلسطین بود، وی در زمینه امدادرسانی به آوارگان فلسطینی در اردوگاه یرموک نقشی اساسی داشت. با وجود آن که اردوگاه الیرموک در ماه آوریل گذشته، به اشغال داعش درآمده بود، الشرعان حاضر نشد این اردوگاه و آوارگان فلسطینی را ترک کند.

 
وی جمعیت امدادرسانی الوفاء را تاسیس کرد و تا روزی که توسط عناصر داعش او را ترور کردند، همچنان به امدادرسانی به فلسطینی های اردوگاه یرموک اهتمام داشت.

 
الشرعان، دومین مسؤول جنبش حماس است که توسط داعش ترور می شود.

 
“ابوصهیب الحورانی” که از همراهان نزدیک الشرعان بود در ماه آوریل گذشته، به همین شیوه توسط عناصر داعش کشته شد.

 
اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در سوریه از ماه آوریل گذشته، توسط عناصر داعش و جبهه النصره و شماری دیگر از گروه های مسلح تروریست اشغال شد./العالم

مطالب بیشتر؛

  • چرا رییس سرویس امنیتی مخفی آمریکا عوض شد؟ صدای گیلان - پس از مجموعه حوادثی که چهره گروه امنیتی مخفی محافظ رئیس جمهوری را خدشه دار کرده بود، باراک اوباما روز گذشته جوزف کلنسی را به عنوان رییس جدید سرویس امنیتی مخفی مکلف به حمایت از رییس جمهوری تعیین کرد. […]
  • راه اندازي نسل چهارم اينترنت تلفن همراه در رشت صدای گیلان- نسل چهارم اینترنت تلفن همراه 4G (فور جی) امروز در رشت راه اندازی شد .
  • راه‌اندازی خط ارتباطی 111 مردم گیلان با رئیس جمهور استاندار گیلان گفت: خط ارتباطی 111 با ظرفیت بسیار بالا برای ثبت درخواست‌ها و پرسش‌های مردم گیلان از رئیس جمهور 24 ساعت قبل و 24 ساعت پس از سفر فعال شده و پس از یک ماه پاسخ دریافت […]
  • ازدواج جرج کلونی با وکیل ۳۵ساله لبنانی+ عکس ونیز در تب پرسروصداترین ازدواج سال می سوزد.دوشنبه در مراسمی در هتل هفت ستاره پالازیو در ونیز که قدمتی چهارصد ساله دارد جورج کلونی پنجاه و سه ساله با امل وکیل لبنانی_انگلیسی سی و پنج ساله ازدواج خواهد کرد. اما امروز و فردا هم جشن های مفصلی از سوی این زوج در ونیز وبا حضور صدو سی و شش […]
  • خلیلی از شهرداری رشت برکنار شد محمدابراهیم خلیلی عصر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر رشت با رای 10 عضو از 15 عضو شورای اسلامی این شهر از سمت خود به عنوان شهردار رشت برکنار شد.


عناوین ویژه