زمان بارگزاری این صفحه: 12:55 PM UTC

تزریق 110 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه صومعه‌سرا

صدای گیلان – نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز بیش از یک صدو ده میلیارد تومان پول برای این شهرستان ارتزاق شده است، گفت: این در زمانی است که دولت فوق‌العاده از نظر مالی مشکل دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، حمیدرضا خصوصی، نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی صبح امروز(30 دی) در جمع صنوبرکاران این شهرستان اظهار کرد: زراعت چوب می‌تواند در بنیان‌های اقتصاد کشور و بحث اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه صومعه‌سرا امروز در زمینه‌های مختلف در حال رشد است، افزود: این شهرستان در بخش بهداشت و درمان رتبه اول، در بحث ورزش و جوانان رتبه 12 بوده و در آموزش و پرورش برای اولین بار در استان گیلان هوشمند سازی مدارس تولمات و صومعه‌سرا انجام گرفته است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای نخستین بار در صومعه‌سرا موفق شدند 25 رشته دانشگاهی وارد این شهرستان کنند، گفت: برای اولین بار اعلام شد که بعد از شش سال در بحث آسفالت، گازرسانی و آب‌رسانی … موفق شده‌ایم.

خصوصی با بیان اینکه در 22 بهمن جشن آب را در صومعه‌سرا برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: هفت و نیم میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه هزینه شده است.
وی با بیان اینکه امروز بیش از 110 میلیارد تومان پول برای این شهرستان ارتزاق شده است، خاطرنشان کرد: این در زمانی است که دولت فوق‌العاده از نظر مالی مشکل دارد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در هنگام برف بیش از 2میلیارد و 400میلیون تومان به 2هزار و یکصد نفر بلاعوض وام داده شده است.
خصوصی افزود: در زمان مذکور به هفت هزار و 200نفر بیش از 28 میلیارد تومان تسهیلات داده شده است.

وی با بیان اینکه درخواست‌ها و نظرات صنوبرکاران باید به دست وی برسد، گفت: وقتی درخواست‌ها در دستش باشد از وزیر درخواست کمک برای صنوبرکاران می‌کندتا تسهیلات وارد بدنه صومعه‌سرا شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی در بحث صنوبر صومعه‌سراحرف اول را در کشور می‌زند، تصریح کرد: باید در همین راستا تسهیلات خوبی برای این شهرستان داشته باشیم.

خصوصی با بیان اینکه وقتی تسهیلات نباشد سرنوشت صنوبر مانند توتون، نوغان، ابریشم و کشاورزی می‌شود تا حدی که امروز کشاورزان در حال رها کردن این شغل هستند، خاطرنشان کرد:وقتی سخن از اعتیاد است استان گیلان رتبه پنجم اعتیاد در کشور و رتبه سوم در بیکاری را دارد.

وی با بیان اینکه صنوبر زنده است و هر لحظه که رشد می‌کند تولید شکوفا می‌شود، اظهار کرد: در لحظه شکوفایی در قالب آن اشتغال و صنعت و فروش ایجاد می‌شود.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: صنوبرکاران باید حمایت شوند و حمایت صنوبرکاران مستلزم این امر است که فریادشان به گوش مسئولان برسد./شبستان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه