زمان بارگزاری این صفحه: 10:56 AM UTC

تشریح جزییات درگیری هالیودی سارقین مسلح با مامورین ناجا در خمین و گلپایگان

درگیری مسلحانه ای که بین سارقین مسلح و مامورین ناجا در خمین و گلپایگان روی داد، 5 شهيد و ۷ مجروح بر جاي گذاشت.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری صدای گیلان و براساس اعلام مرکز اطلاع رساني نيروي انتظامي در خصوص حادثه شهرستان هاي خمين و گلپايگان و به شهادت رسيدن 3 نفر از مأموران ناجا، ساعت 17:50 روز گذشته (6/10/93) مأموران پاسگاه انتظامي کنار رودخانه و يگان امداد اين منطقه با توجه به تيراندازي سارقان مسلح به پليس در هنگام گشت و کنترل در محور سعيد آباد- خمين به يک دستگاه خودرو تيبا سفيد رنگ که 4 سرنشين داشت، مشکوک شدند.

پس از اعلام ايست از سوي پليس، مجرمان اقدام به تيراندازي کردند که طي آن 2 نفر از ماموران شهرستان خمين مجروح و مهاجمان به سمت گلپايگان متواري شدند.

پس از وقوع اين درگيري طرح مهار در گلپايگان با حضور جانشين فرمانده انتظامي اين شهرستان به همراه دو اکيپ از آگاهي و راهور اجرا و عوامل انتظامي مجرمان را در ميدان معلم مشاهده و درگير مي شوند.

در اين اقدام جنون آميز، سارقين با بستن رگبار به سمت مامورين جانشين فرمانده انتظامي شهرستان و يکي از کارکنان پليس راهور و يک سرباز وظيفه را به شهادت رسانده و 5 نفر ديگر از عوامل انتظامي را نيز مجروح کردند.

در اين درگيري يک نفر از مهاجمان به هلاکت رسيده و سه نفر ديگر با رها کردن خودرو تيبا و با اعمال تهديد و سرقت يک دستگاه پژو 405، از صحنه درگيري متواري شدند.
اين در حالي است که مهاجمان پس از طي مسافتي با رها کردن خودرو پژو، اقدام به سرقت يک دستگاه آميکو يخچال دار، کرده و سپس با رها کردن آن در حوالي روستاي ” در ” گريختند.

در ادامه اين عمليات، عوامل انتظامي يک دستگاه وانت نيسان رها شده را در حوالي روستاي ” در ” کشف کردند که در بررسي ها مشخص شد راننده نيسان براثر اصابت گلوله در داخل خودرو کشته شده و جسد فرزند 17 ساله وي نيز در حاشيه جاده کشف شد که احتمال تيراندازي و قتل آنان از سوي مهاجمان متصور است.پلیس

به گزارش صدای گیلان ، تسنیم در تشریح جزییات این اتفاق نوشت؛ 

شامگاه شنبه پس از تعقیب و گریز پلیس گلپایگان با سارقان مسلح، در منطقه‌ای مسکونی از شهر گلپایگان ماموران نیروی انتظامی با 3 سارق مسلح درگیر شده و متاسفانه سرهنگ محمد هاشمی جانشین فرمانده انتظامی این شهرستان به ضربه گلوله به شهادت رسید.

3 سارق مسلح که پس از سرقت از یک بانک در شهر الیگودرز متواری شده بودند، در فرار از دست مأموران، در استان اصفهان در دفعاتی مکرر با مأموران پلیس استان اصفهان درگیر شدند و 3 نفر را به شهادت رساندند.

این 3 سارق پس از فرار از الیگودرز با یک خودروی پراید سفید رنگ، در محور خمین به گلپایگان مأموران انتظامی این شهرستان که در حال کنترل این محور بود، برخورد کرده که با توجه به دستور ایست مأموران به دنبال مشکوک شدن به این خودرو، سارقان اقدام به تیراندازی به سمت مأموران کردند. در این درگیری یکی از مأموران را به شهادت رسانده و تعدادی از مأموران را نیز زخمی کرده و از محل متواری شدند.

این سارقان در ادامه فرار خود، با سرهنگ هاشمی جانشین فرمانده انتظامی گلپایگان و یک خودروی پلیس آگاهی ‌درگیر شدند که با شلیک به آن‌ها، سرهنگ هاشمی و یکی از پرسنل پلیس راهور را به شهادت رسانده و 2 پرسنل پلیس آگاهی را به ضرب گلوله زخمی کردند. همچنین 2 نفر دیگر ‌زخمی شده و به شهادت رسیدند.

چند نفر از ماموران نیروی انتظامی که در این درگیری مجروح شده بودند، به اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) منتقل شدند تا تحت درمان قرار بگیرند که پس از دقایقی 2 تن دیگر از پرسنل نیروی انتظامی نیز بر اثر شدت جراحات به درجه رفیع شهادت نائل شدند و تعداد 6 نفر دیگر تحت جراحی قرار گرفتند. در این حادثه 5 نفر شهید شده و 6 نفر مجروح شدند.

همچنین صراط نیوز با اشاره به گروگان گرفتن یک دانشجو از طرف سارقین، در تشریح این اتفاق می نویسد؛

ظهر شنبه سرقتی مسلحانه از یکی از بانک‌های شهر الیگودرز در استان لرستان انجام شد و پس از آن سارقان به سمت شهر خمین در استان مرکزی متواری شده و در آنجا با ماموران پلیس درگیر شدند.

پس از آن، درگیری‌ها به سمت روستای سعیدآباد شهرستان گلپایگان کشیده شده و ماموران نیروی انتظامی پس از ورود سارقان به این شهر با آنها درگیر شدند.

در این بین سارقان یک دانشجوی گلپایگانی را که از خمین به طرف گلپایگان آمده بود را گروگان می‌گیرند و زمانی که به منطقه مَرغ ـ مرز بین خمین و گلپایگان می‌رسند این گروگان را به ضرب گلوله از ناحیه دست و پا مجروح می‌کنند و بعد از آن به طرف کمربندی آیت‌الله محمدی گلپایگان آمده و با ماموران راهنمایی و رانندگی برخورد می‌کنند و یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی را از ناحیه پا مجروح کرده و به سوی خودروی راهنمایی و رانندگی تیراندازی می‌کنند.

پس از این ماجرا سارقان به خودروی نیروی انتظامی برخورد می‌کنند و محمد هاشمی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان و سرباز وی را به شهادت رسانده و اسلحه و ماشین پلیس را با خود می‌برند.

این سارقان پس از آن به طرف روستای وانشان خوانسار رفته و در آنجا ماشین پلیس را به آتش کشیده و دو سرباز دیگر را هم مجروح می‌کنند.

دو نفر از مجروحان بدحال به بیمارستان اصفهان اعزام شدند و 5 نفر دیگر در بیمارستان و اتاق عمل هستند.

حسین حسین‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با ورود به گلپایگان و تشکیل شورای تامین شهرستان، مامور رسیدگی به این موضوع شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه