زمان بارگزاری این صفحه: 5:34 AM UTC

تشکیل جبهه رهروان به موازات جبهه پایداری/ لاریجانی پدرخوانده می شود؟

سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی از تمایل اعضای فراکسیون برای تشکیل جبهه رهروان در موازات جبهه پایداری خبر داد و گفت: این جبهه تحت الحمایه علی لاریجانی خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، صفر نعیمی رز در خصوص دلایل تبدیل فراکسیون رهروان به حزب گفت: جبهه رهروان به موازات جبهه پایداری در مجلس تشکیل خواهد شد و در مقابل این جبهه قرار ندارد زیرا فراکسیون رهروان و اصولگرایان در بیشتر موارد و موضوعات هم سو هستند.

سخنگوی فراکسیون رهروان با اشاره به اختلاف سلایق جبهه پایداری با جبهه رهروان گفت: جبهه رهروان از اکثریت مجلس برخوردار است و سلایق مختلف مجلس در این فراکسیون عضو هستند بنابر این در برخی موارد مانند استیضاح وزیران نظر دو جبهه متفاوت است.

وی با تکذیب شایعاتی که این جبهه را متعلق به علی لاریجانی ریاست مجلس می دانند اظهار داشت: در صورتی که این فراکسیون تبدیل به جبهه شود تحت الحمایه آقای لاریجانی خواهد بود، جبهه رهروان متعلق به آقای لاریجانی نیست بلکه ایشان حامی این جبهه هستند.

نعیمی در مورد نظر لاریجانی در مورد تشکیل این جبهه گفت: لاریجانی در طول مدت خدمتش در ارکان نظام ثابت کرده که به خرد جمعی پایبند است و در صورت موافقت شورای مرکزی و مجمع عمومی فراکسیون رهروان برای تبدیل این فراکسیون به جبهه ایشان نیز مخالفتی نخواهند داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فراکسیون رهروان را فراکسیونی حامی دولت خواند و گفت: این فراکسیون از ابتدا در کنار دولت بوده است و اعتدال از مشخصه های مهم این فراکسیون است.

وی با بیان اینکه انتخاب هیات موسس و تدویتن اساسنامه این فراکسیون در دستور کار روز های آتی فراکسیون قرار دارد گفت: هیات رئیسه فراکسیون رهروان چهره های شاخص، مشروع و مقبولی هستند که احتمالا هیات موسس این جبهه خواهند بود.

وی تاکید کرد:هیات موسس جبهه رهروان باید افرادی باشند که مدال افتخار پیروی از ولایت مطلقه فقیه و محکوم کردن فتنه را بر گردن داشته باشند.مهر

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه