زمان بارگزاری این صفحه: 7:29 PM UTC

تشکیل پارلمان دانشجویی تجربه ای جدید در دموکراسی اسلامی است

عضو فراکسیون جوانان مجلس گفت: دموکراسی موجود در ایران تلفیقی از دین و سیاست بوده و به نوبه خود تجربه ارزنده ای است که باید برای نسل های بعد نیز باقی بماند.

به گزارش صدای گیلان ،رحمت الله نوروزی در گفت و گو با  خانه ملت، با بیان اینکه نظام نوین انقلاب اسلامی با هوشمندی حضرت امام(ره)، همت مردم و الطاف الهی ایجاد شد، گفت: حدود 35 سال است که تجربه دموکراسی اسلامی را در کشور داریم و باید این سیاست را اشاعه دهیم.

نماینده مردم علی آباد کتول، فاضل آباد، مزرعه و سنگدوین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو لازم است با تمرین و ممارست بستر را برای تجربه بیشتر دموکراسی فراهم کنیم.

وی افزود: دموکراسی موجود در ایران تلفیقی از دین و سیاست بوده و به نوبه خود تجربه ارزنده ای است که باید برای نسل های بعد نیز باقی بماند.

نوروزی ادامه داد: در زمینه دموکراسی اسلامی پارلمان شهری و روستایی تجربه نوینی است که هم اکنون در حال طی کردن مرحله سوم خود بوده که در آینده نیز ثمرات خوبی بر جای خواهد گذاشت.

وی همچنین به تجربه موفق پارلمان دانش آموزی اشاره کرد و یادآور شد: پارلمان دانش آموزی تجربه خوبی بود که باعث آشنایی دانش آموزان با قانون اساسی و نحوه چینش و کار مجلس شده است.

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی هر حرکتی که باعث جوشش فکری و بارش مغزی جوانان که سکانداران آینده نظام هستند شود قابل تقدیر بوده و باید نهادینه شود که تشکیل پارلمانی تحت عنوان دانشجویی یا جوانان نیز در همین راستا می تواند نسل جدید را با فضای سیاست کشور بیشتر آشنا کند./

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه