زمان بارگزاری این صفحه: 10:09 AM UTC

تصرف مهمترین شهر عراق توسط داعش

صدای گیلان – وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد گروه تروریستی داعش شهر البغدادی در نزدیکی کمپ نیروهای آمریکایی را تصرف کرده اند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش فرارو به نقل از بی بی سی: شهر البغدادی در هشت کیلومتری پایگاه هوایی عین الاسد در استان انبار قرار دارد که صدها نیروی آمریکایی در آن در حال آموزش نظامیان عراقی هستند.

مقام‌های آمریکایی، تصرف شهر البغدادی به دست داعش را کم اهمیت دانسته و گفته اند که حملات روز جمعه گروه داعش به عین الاسد دفع شده است.

البغدادی تا پیش از این یکی از معدود شهرهای غرب استان انبار بود که نیروهای ارتش عراق کنترل آن را در دست داشتند.

در پی سقوط البغدادی به دست شبه‌نظامیان داعش، جان کربی سخنگوی پنتاگون گفته است که این برای نخستین بار در چند ماه اخیر است که این گروه در خاک عراق پیشروی می‌کند.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز جمعه گروهی از بمبگذاران انتحاری داعش قصد داشتند با حمله به عین الاسد کنترل این پایگاه را نیز در دست بگیرند.

مقام‌های عراقی و آمریکایی گفته اند که ضدحمله نیروهای زمینی ارتش عراق با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف باعث عقب نشینی شبه‌نظامیان داعش و کشته شدن هشت تن از آنها شده است.

نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد بخشی از نظامیانی هستند که باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده برای آموزش ارتش عراق به آن کشور فرستاده است.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه