زمان بارگزاری این صفحه: 10:25 AM UTC

تصویب پنج رشته در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد فومن و شفت.

نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس، از تصویب پنج رشته در مقطع کارشناسی ارشد برای نخستین مرحله در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت خبر داد.

به گزارش صدای گیلان ، ‘ناصر عاشوری’ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رشته های مهندسی عمران – سازه ، مهندسی کامپیوتر – نرم افزار ، مهندسی معماری ، مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی و حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت در دهمین سال فعالیت علمی آموزشی خود در شورای گسترش رشته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسید و ابلاغ نیز شده است.

وی اضافه کرد: با افزودن این پنج رشته تحصیلات تکمیلی در سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت برای واحد فومن و شفت و پس از آنان به صورت دفترچه ای انجام خواهد شد.

عاشوری با ابراز خرسندی از تصویب اولین رشته های مقطع کارشناسی ارشد برای این واحد دانشگاهی گفت: حرکت در مسیر توسعه کیفی در دانشگاه آزاد اسلامی و تصویب رشته های جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی، امروز ضرورتی غیرقابل انکار است.

وی ادامه داد: تصویب رشته های تحصیلات تکمیلی با توجه به خیل عظیم علاقمندان به تحصیل در این مقطع، در زمینه توسعه کیفی فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی بویژه در واحد فومن و شفت موثر است.

دانشگاه فومن

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست های کلی و نیز تاکید دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص توسعه و گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی افزود: تاسیس رشته های متناسب با نیاز دانشجویان و دانش پژوهان در کشور بویژه استان گیلان از اولویت های برنامه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت است.

عاشوری تصریح کرد: دیدگاه دکتر میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه کیفی سازی آموزش و پژوهش و نیز توسعه تحصیلات تکمیلی، دیدگاهی ارزشمند است که برای شکوفایی قابلیت های بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و تامین نیاز و تقاضاهای فراوان جوانان مشتاق تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی اثربخشی فراوان دارد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات اساسی برای تصویب رشته های جدید و پرطرفدار از سوی رییس و مجموعه مدیران و همکاران حوزه معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت در حال انجام است.

وی ادامه داد: با تصویب رشته های جدید در مقطع کارشناسی ارشد، تعداد رشته مقطع های تحصیلی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت به 40 رشته مقطع رسیده است.

عاشوری با بیان اینکه تصویب این پنج رشته علاوه بر خوشحالی دانشگاهیان ، رضایتمندی و خرسندی علاقمندان به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی و خانواده های آنان را در پی دارد ، یاد آور شد: در زمان حاضر بیش از دو هزار دانشجو در رشته های فنی مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت مشغول به تحصیل علم و دانش هستند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه