زمان بارگزاری این صفحه: 5:40 AM UTC

تعرفه های هزینه انتقال وسایل نقلیه به توقفگاه نیروی انتظامی تعیین شد

با تصویب هیئت وزیران، مصوبه مربوط به نحوه انتقال و میزان تعرفه دریافتیِ انتقال اتومبیل به توقفگاه مقصد نیروی انتظامی یا راهنمایی و رانندگی اصلاح و برای اجرا ابلاغ شد.

تعرفه

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بر اساس مصوبه شماره ۱۷۹۳۹۸/ت ۴۶۸۴۴ ک مورخ ۱۳/۹/۱۳۹۱، در مواردی که طبق قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، انتقال وسیله نقلیه ضرورت داشته باشد، با استفاده از خودروهای ویژه حمل و جابجایی وسایل نقلیه، به نزدیکترین توقفگاه یا مقر انتظامی یا راهنمایی و رانندگی یا تعمیرگاه انتقال می یابد.

 

همچنین، هزینه های حمل و نقل و توقف وسیله نقلیه که طبق تعرفه های موضوع جداول (الف) و(ب) این مصوبه توسط بخش خصوصی وصول می شود، حسب مورد به عهده متخلف، مالک، متصرف یا قائم مقام قانونی آنان خواهد بود.

 

متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

۱- در بند (۲)، جداول زیر جایگزین جداول (الف) و (ب) می شود:

الف- جدول هزینه حمل و نقل وسیله نقلیه

ردیف
نوع وسیله نقلیه
هزینه حمل و نقل به ازای هر دستگاه (ریال)
ملاحظات
کلانشهرها و
مراکز استانها
سایر شهرها
۱
انواع موتور سیکلت
۰۰۰ر۵۰
۰۰۰ر۴۵
در معابر برون شهری و بزرگراه­های شهری به ازای هر کیلومتر مسافت اضافی بیش از ده کیلومتر برای حمل و نقل هر دستگاه (۵۰۰ر۱) ریال افزایش می یابد.
۲
وسایل نقلیه سبک از قبیل سواری، وانت و ون که با وانت حمل می شوند.
۰۰۰ر۵۰۰
۰۰۰ر۴۵۰
در معابر برون شهری و بزرگراه­های شهری به ازای هر کیلومتر مسافت اضافی بیش از ده کیلومتر برای حمل و نقل هر دستگاه (۵۰۰ر۵) ریال افزایش می یابد.
۳
وسایل نقلیه سبک از قبیل سواری، وانت و ون که با کامیونت حمل می شوند
۰۰۰ر۵۵۰
۰۰۰ر۵۰۰
در معابر برون شهری و بزرگراه­های شهری به ازای هر کیلومتر مسافت اضافی بیش از ده کیلومتر برای حمل و نقل هر دستگاه (۰۰۰ر۶) ریال افزایش می یابد.
۴
وسایل نقلیه نیمه سنگین ازقبیل مینی بوس و کامیونت
۰۰۰ر۶۰۰
۰۰۰ر۵۵۰
الف- هزینه تعیین شده حمل و نقل وسایل نقلیه نیمه سنگین، برای حالت یدک کشی می باشد.
ب- در صورتی که وسیله نقلیه توسط خودروهای موضوع بند (۳) این تصویب نامه حمل شود تعرفه بارگیری، حمل و تخلیه آن (۰۰۰ر۹۵۰) ریال خواهد بود.
ج- در معابر برون شهری و بزرگراه­های شهری به ازای هر کیلومتر مسافت اضافی بیش از ده کیلومتر برای حمل و نقل هر دستگاه (۰۰۰ر۷)ریال افزایش می یابد.
۵
وسایل نقلیه سنگین از قبیل اتوبوس و کامیون
۰۰۰ر۸۵۰
۰۰۰ر۸۰۰
الف- هزینه تعیین شده حمل و نقل وسایل نقلیه سنگین، برای حالت یدک کشی می باشد.
ب- در صورتی که وسیله نقلیه توسط خودروهای موضوع بند (۳) این تصویب نامه حمل شود تعرفه حمل آن (۰۰۰ر۲۰۰ر۱) ریال خواهد بود.
ج- در معابر برون شهری و بزرگراه­های شهری به ازای
هر کیلومتر مسافت اضافی بیش از ده کیلومتر برای حمل و نقل هر دستگاه (۰۰۰ر۹۵) ریال افزایش می یابد.

ب – جدول تعرفه توقف وسیله نقلیه درتوقفگاه در هرشبانه روز

(مبالغ به ریال)

ردیف
نوع وسیله نقلیه
توقفگاه درجه (۱)
توقفگاه درجه (۲)
توقفگاه درجه (۳)
کلانشهرها ومراکز استانها
سایر شهرها
کلانشهرها ومراکز استانها
سایر شهرها
کلانشهرها ومراکز استانها
سایر شهرها
۱
انواع موتورسیکلت
۲۰۰ر۷
۸۰۰ر۴
۸۰۰ر۴
۰۰۰ر۳
۰۰۰ر۳
۸۰۰ر۱
۲
وسایل نقلیه سبک از قبیل
سواری و وانت
۰۰۰ر۳۶
۰۰۰ر۲۴
۰۰۰ر۲۴
۰۰۰ر۱۸
۰۰۰ر۱۲
۴۰۰ر۸
۳
وسایل نقلیه
نیمه سنگین ازقبیل مینی بوس و کامیونت
۰۰۰ر۷۲
۰۰۰ر۴۸
۰۰۰ر۴۸
۰۰۰ر۳۰
۰۰۰ر۲۴
۰۰۰ر۱۸
۴
وسایل نقلیه سنگین
۰۰۰ر۹۶
۰۰۰ر۶۶
۰۰۰ر۷۲
۰۰۰ر۴۸
۰۰۰ر۴۸
۰۰۰ر۳۰

 

۲- متن زیر به عنوان تبصره (۱) به بند (۳) الحاق و تبصره قبلی به عنوان تبصره (۲) تلقی می شود:

“تبصره ۱- وزارت کشور موظف است با همکاری نیروی انتظامی و وزارت راه و شهرسازی، ضوابط مربوط به انواع وسایل نقلیه مطمئنه و تجهیزات مربوط برای حمل وسایل نقلیه توقیفی را بر حسب حوزه های شهری و برون شهری تهیه و ابلاغ نماید. نظارت بر شرایط فنی و عملکرد این نوع وسایل نقلیه بر عهده نیروی انتظامی می باشد.”

 

۳- متن زیر جایگزین بند (۷) می شود:

“۷- فهرست توقفگاه های بخش خصوصی دارای مجوز فعالیت در شهرها و خارج شهرها که دارای شرایط نگهداری خودروهای توقیفی هستند در محدود هر استان به پیشنهاد نیروی انتظامی استان و درجه بندی آنها به پیشنهاد معاونت عمرانی استانداری هر استان و تصویب شورای هماهنگی ترافیک استان ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه تعیین می گردد. در شهر تهران این موضوع به تصویب شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران می رسد.”

 

تبصره- مسئولیت نظارت بر عملکرد توقفگاه و انطباق آنها با شرایط مذکور در این تصویب نامه به عهده نیروی انتظامی است.

 

۴- در بند (۹)، عبارت “سامانه های اطلاع رسانی در اسرع وقت” جایگزین عبارت “سامانه (۱۱۰)” می-شود.

 

۵- در بند (۱۰)، عبارت “مراجع قضایی” جایگزین عبارت “مراجع ذیصلاح” می شود.

 

۶- متن زیر به انتهای بند (۱۲) الحاق می شود:

“چنانچه در حمل و نقل یا در مدت نگهداری در توقفگاه به وسیله نقلیه آسیب وارد شود خسارت مربوط توسط مقصر جبران می گردد.”

 

۷- متن زیر به انتهای بند (۱۳) الحاق می شود:

“در صورتی که مراجعه مالک خودرو پس از انتقال صورت پذیرد، ماموران مکلفند ضمن صدور قبض جریمه و اخذ هزینه بارگیری مربوط به بخش خصوصی مندرج در جدول (الف) بند (۲)، خودرو را مطابق صورتجلسه مربوط به وی تحویل نمایند.”

 

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را در تاریخ ۲۱/۴/۱۳۹۴ برای اجرا به وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد.(پایگاه اطلاع رسانی دولت)

 

مطالب بیشتر؛

  • راه اندازي نسل چهارم اينترنت تلفن همراه در رشت صدای گیلان- نسل چهارم اینترنت تلفن همراه 4G (فور جی) امروز در رشت راه اندازی شد .
  • لاهوتی؛هر اقدامی برای نو سازی صنعت حمل و نقل هوایی مفید است. صدای گیلان - عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تصمیم جدید مسئولان وزارت راه مبنی بر واردات هواپیما بدون نیاز به اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: به طور کلی هر گونه اقدامی که منجر به افزایش سرمایه گذاری ها در بخش حمل و نقل هوایی شود، مطلوب […]
  • کارنامه غیر قابل دفاع حوزه مدیریت سیاسی استانداری گیلان جناب دکتر نجفی ، اگر دیر بجنبیم مطمئن باشید از آستارا تا رودسر حتی یک نماینده مجلس از اردوگاه حامیان به مجلس نخواهیم فرستاد ، چرا که استراتژی مدیریت سیاسی کنونی استان منزوی و دلسرد کردن جبهه حامیان و تقویت و میدان دادن به طرف مقابل […]
  • کتک خوردن 2 منجی غریق در بندرانزلی دو منجی غریق بندرانزلی به دلیل تذکر دادن به مسافران در منطقه خطرآفرین دریا راهی بیمارستان شهید بهشتی انزلی شدند. به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا، منطقه گیلان، رئیس هیأت نجات غریق و غواصی گیلان با اعلام این خبر گفت: امیرحسین بلوک باشی و فرزاد بلوک باشی از قهرمانان و مدرسان نجات […]
  • ساخت مستند «ملوانان تنها به دریا نمی روند» در بندرانزلی/ عکس بندر انزلی - صدای گیلان؛ مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کشور و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پشت صحنه فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی روند» در بندرانزلی بازدید به عمل […]


عناوین ویژه