زمان بارگزاری این صفحه: 12:57 PM UTC

تغییر در درجه بندی و ساختار فرمانداری ها تا پایان سال 93/ حضور استانداران در جلسات هیات دولت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور از دستور کار قرار گرفتن درجه بندی و تغییر ساختار فرمانداری های کشور خبر داد و گفت: این اقدام با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.

به گزارش صدای گیلان ،  جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور در گفت و گوی با ایرنا افزود: آخرین باری که فرمانداری ها درجه بندی شد و ساختارشان اصلاح گشت به سال 77 و 78 باز می گردد و از آن سال به این طرف، ساختارها و درجه بندی ها تغییر نکرده است.

وی افزود: درجه بندی های فرمانداری ها بر اساس شاخص هایی همچون جمعیت، راههای مواصلاتی، تعداد شهرستانهای تابعه، مراکز علمی و صنایع مربوط به استان است و تمامی این موارد باعث رتبه بندی می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور ادامه داد: از 78 به این طرف، شهرستان ها در جمعیت، راهها، مراکز علمی و .. رشد کرده اند و متناسب با آن سالها نیاز به درجه بندی و بازنگری و تغییر وجود دارد.

ناصریان تصریح کرد: این کار با همکاری سازمان مدیریت در حال انجام است و و جمع بندی آن تا پایان سال انجام می گیرد و این مهم شکل خواهد گرفت.

وی ادامه داد: کارهای کارشناسی در این خصوص انجام شده و جمع بندی ها هم صورت می پذیرد؛ در این خصوص نشست هایی با تک تک استان ها داشته ایم.

مجوز استخدامی برای سال 94

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور درباره آزمون های استخدامی که در گذشته انجام گرفته و آزمون های آینده نیز گفت: شرایط برای جذب کسانی که در آزمون های سال 90 و 91 شرکت کرده بودند تا اسفند ماه محقق می شود.

جواد ناصریان یادآور شد: یکی از مشکلات درخصوص این آزمون ها تامین اعتبار بود و متاسفانه زمانی که آزمون ها در گذشته برگزار شد تامین اعتبار انجام نگرفته بود اما دولت برای اسفند ماه این کار مهم را ترتیب داده است.

وی اضافه کرد: درخواست ما از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی این بوده که اعتبارات این موضوع را به صورت متمرکز مشخص کند و این بحث در قالب استانداری ها شکل نگیرد که به هر ترتیب این درخواست مورد لحاظ قرار گرفت و از اسفند ماه کسانی که قبول شده اند می توانند مشغول به کار شوند و در سال 94 هم منابع حقوقی شان مشخص شده و در ردیف خاص مشکلی را نخواهیم داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور خاطر نشان کرد: در حال پیگیری هستیم تا مجوز استخدامی برای 94 بگیریم و احتمالا برای سال 94 آزمون را خواهیم داشت؛ برای این کار مجوز استخدام 1600 را برای استانداری ها و وزارت کشور هماهنگ کرده ایم.

پرهیز از موازی کاری دستاورد نشست های منطقه ای استانداران (کارگروههای منطقه ای)
ناصریان درباره دستاورد نشست های منطقه ای استانداران (کارگروههای منطقه ای) نیز اظهار داشت: یکی از اقداماتی که پیشنهاد و تفکر وزیر کشور محسوب می شده استفاده از همه ظرفیت های کشور و جلوگیری از موازی کاری ها و کاهش هزینه ها بود که از جمله آنها تشکیلات نشست منطقه ای (کارگروه منطقه ای) بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور افزود: یکی از اهداف دستگاههای اجرایی در خصوص نشست های منطقه ای (کارگروههای منطقه ای) استفاده از ظرفیت ها و جلوگیری از موازی کاری ها و کاهش هزینه ها است؛ در اصل ما نشست هایمان را منطقه ای می کنیم و این کار به معنای آن نیست که بگوییم کشور را به 5 منطقه تقسیم می کنیم.

ناصریان تصریح کرد: با وجود نشست های منطقه ای (کارگروههای منطقه ای) مانع تردد اضافی استانهای همجوار شده ایم و این کار نه تنها در سطح استانداران بلکه در سطح معاونان هم انجام می شود.

وی افزود: استانداران و معاونان این نشست ها را به طور منطقه ای داشته اند و کار را جلو برده اند و حتی برای اینکه هزینه ها را کاهش دهیم نشست های منطقه ای به طور ویدئو کنفرانسی برگزار شده و این کار موجب سرعت در حل مشکلات شده است.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: در این نشست ها هم موضوعات مشترک مطرح می شود و هم کاهش هزینه ها و سرعت عمل در کار انجام می گیرد؛ نشست های منطقه ای سرعت توسعه استانها را افزایش می دهد؛ استانها نیز از این شرایط راضی هستند چرا که جلوی تردد های اضافی گرفته شده و سرعت برای کارهای بهتر در کشور بالا می رود.

اولویت بندی حضور استانداران در جلسات هیات دولت
ناصریان درباره حضور استانداران در جلسات هیات دولت نیز گفت: یکی از دستورات رییس جمهوری و خواست های وزیر کشور حضور استانداران در جلسات هیات وزیران بود.

وی ادامه داد: طبق نظری که در این خصوص مطرح شد استاندارانی که سفر استانی رییس جمهوری به منطقه آنها انجام گرفته در اولویت این امر می باشند و به ترتیب همه استانداران در جلسات حضور می یابند.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: استانداران حضور یافته مصوبات، اقدامات و دستاوردهایی را که داشته اند در هیات دولت گزارش می دهند و اگر نیاز به هماهنگی و کمکی باشد رییس جمهوری دستورات لازم را ارائه خواهد داد.

ناصریان یادآور شد: به عنوان نمونه از جمله از حضور یافتگان در جلسه، استاندار خوزستان بود که گزارش لازم را ارائه داد و مورد توجه دولت و روحانی قرار گرفت.

وی ادامه داد: برای این منظور اولویت با استانهایی است که سفر رییس جمهوری انجام شده و حتما باید اقدام مصوبات و نتایج سفر و دستاوردها در جلسه هیات دولت گزارش شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه