زمان بارگزاری این صفحه: 10:48 PM UTC

تقدیر فرماندار فومن از محمد حسين ياسيني

صدای گیلان – صبح روز گذشته ، اسماعيل قربانزاده فرماندار شهرستان فومن در محل فرمانداري اين شهرستان از محمد حسین یاسینی ، جوان چايکار نمونه فومني که در ديدار با رياست جمهوري تجليل شده بود تقدير کرد.

به گزارش صدای گیلان / اسماعيل قربانزاده فرماندار شهرستان فومن در اين ديدار گفت: استان گيلان و شهرستان فومن يکي از قطب هاي مهم کشاورزي کشور است و بايد از اين ظرفيت براي تحقق اقتصاد مقاومتي بهره برد.

وي افزود :خوکفايي در تامين محصولات غذايي با توجه بيشتر و حمايت از توليدکنندگان بخش کشاورزي امکانپذير است .

فرماندار شهرستان فومن درباره آيين تجليل از کشاورزان نمونه کشور توسط رئيس جمهور گفت: اين حرکت مي تواند زمينه تشويق و حمايت از توليد کنندگان را فرهم آورد.

وي افزود: بدون ترديد بخش کشاورزي بخشي راهبردي و مهم براي کشور محسوب مي شود که متاسفانه مظلوم واقع شده است.

قربانزاده در ادامه ضمن آرزوي موفقيت براي جوان چايکار فومني افزود: اينکه آقاي ياسيني جوان چايکار فومني امروز با پشتکار بسيار در عرصه کشاورزي ورود کرده است نشان از همت بالاي جوانان ميهن عزيزمان و به خصوص گيلان و شهرستان فومن دارد.

اما محمد حسين ياسيني که متولد سال 1365 است يکي از جواناني است که کشاورزي و باغ چاي خودش را رها نکرده که حتي زمين‌هاي ديگري را اجاره کرده است و 10 نفر ديگر را مشغول به کار کرده است.

محمد حسين ياسيني يکي ازچندين نفر و جوان ترين فردي بود که توسط رئيس محترم جمهور به عنوان کشاورز و چايکار نمونه مورد تشويق قرار گرفتند.

ياسيني درباره چگونگي ورودش به اين کار مي‌گويد: از ابتداي کودکي از زماني که کلاس سوم ابتدايي بودم در باغ چاي کار مي‌کردم. هم درس مي‌خواندم و هم کار مي‌کردم. تا اينکه از سال 83 مستقل شدم. يک محاسبه سرانگشتي به ما مي‌گويد که محمد حسين از 18 سالگي مستقل شده است.

وي مي‌گويد: در سال 83 توانستم در قلعه رودخان فومن يک هکتار زمين را اجاره کنم. اين يک هکتار کم کم تبديل شد به 4 و بعد 7 هکتار تا به الان که 17 هکتار زمين دارم. البته به جز زميني که در قلعه رودخان در مالکيت خودم است در سه نقطه ديگر «جاده ماسوله»، «پسيخان» و «بيجارپس» زمين‌ها را با اجاره 5 ساله در اختيار داريم.از سال 87 برگ سبز باغات خودم را از چين اول تا سوم به کارخانه چاي فومنات به مديريت آقاي موسوي تحويل مي‌دهم. که در وضعيت بحراني صنعت چاي در سال هاي اخير همواره حامي کشاورزان بوده است.

ياسيني درباره اينکه چرا به عنوان يک چايکار نمونه انتخاب شده است به دلايل مختلفي از جمله رها نکردن باغ، آبياري با برنامه، انجام عمليات به زراعي اشاره مي‌کند.

ياسيني هديه دريافتي خود از دست رئيس جمهور را به آسايشگاه خيريه مژدهي رشت هديه نموده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه