زمان بارگزاری این صفحه: 8:47 PM UTC

تمام تلاش ما این است تا از تعطیلی کارخانه چوب و کاغذ چوکا جلوگیری کنیم/ شاخص‌های اشتغال در گیلان رو به بهبود است

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از کارخانه چوب و کاغذ ایران چوکا بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این کارخانه قرار گرفت .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از کارخانه چوب و کاغذ ایران چوکا بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات این کارخانه قرار گرفت .

 

دکتر علی ربیعی پس از این بازدید در جلسه بررسی مشکلات کارخانه چوکا شرکت کرد . وی در این جلسه گفت: بازسازی و سودآوری قابل قبول جزء نخستین برنامه های چوکا در سطح استان و کشور خواهد بود .

 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: وقتی یک منطقه به صنعتی وابسته است نه تنها مسائل اقتصادی بلکه فرهنگ و موقعیت اجتماعی آن منطقه نیز به آن صنعت وابسته می شود.

 

ربیعی گفت: تمام تلاش ما این است تا از تعطیلی کارخانه چوب و کاغذ چوکا جلوگیری کنیم و کاگران این شرکت نیز نیازهای اولیه ی چوکا ، اعم از نیاز به بازسازی بخشهای مختلف – راه اندازی صنایع سلولزی و اشتغالزایی را در جلساتی که در روزهای آینده برگزار می شود اعلام کنند .

 

استاندار گیلان هم در این جلسه گفت: اشتغالزایی و مبارزه با بیکاری جزء برنامه های اصلی استانداری گیلان بوده و تاکنون با تشکیل ستاد تسهیلات به صنایع و ستاد رفع موانع تولید توانسته ایم به صنعتگران و تولیدکنندگان استان کمکهای قابل توجهی انجام دهیم .

 

قربانی رییس مجمع نمایندگان گیلان نیز گفت: با راه اندازی بازار مصرف و تقاضا برای تولیدات این کارخانه می توان کارخانه را از رکود خارج کرد و با داشتن نیروی انسانی مناسب و ارزان در استان ، می توان به بحث اشتغال زایی در غرب گیلان نیز کمک قابل توجهی کرد.

 

محمود شکری نماینده شهرستانهای تالش – رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: مسئله قابل توجه کارخانه چوکا در ابتدا ، مسئله کاشت – داشت و برداشت جنگل جزء اولویت ها و مسائل ضروری برای این کارخانه و شرکت جنگل شفارود بود و در حال حاضر به علت کمبود مواد اولیه این کارخانه با رکود مواجه شده است.

 

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز کشور وارداتی و ۱۰۰ درصد پاکت سیمان وارداتی است .

 

مدیر عامل کارخانه چوب و کاغذ ایران گفت: این کارخانه در حال حاضر از ۳۰ درصد توان خود استفاده میکند و برای تامین مواد اولیه با مشکلات فراوانی روبروست .

 

وزوایی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ هزار تن کاغذ تولید شده در انبارهای این کارخانه موجود است افزود : این کارخانه باید نوسازی و مدرن سازی شود تا کیفیت کاغذ نیز بیشتر شده و این امر سبب احیاء دوباره کارخانه چوکا شود .

 

وی گفت : اگر جلوی واردات بی رویه کاغذ به کشور گرفته شود تولیدات کارخانه چوکا بازار مناسبی خواهد داشت .


افتتاح خط تولید پنیر شرکت پگاه گیلان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خط تولید پنیر uf 400 و پنیر حلب شرکت پگاه گیلان را افتتاح کرد.

 

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز پنجشنبه در دومین روز سفر به گیلان، از شرکت پگاه گیلان واقع در شهر صنعتی رشت بازدید کرد.

 

برای راه اندازی خط تولید پنیر uf 400 تاکنون ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده و ظرفیت تولید ماهانه ۴۰۰ تن پنیر uf 400 گرمی را دارد.

 

صنایع شیر پگاه گیلان واقع در شهر صنعتی رشت به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فرآورده های شیری استان، یکی از شرکت های وابسته به شرکت صنایع شیر ایران است و در حال حاضر، بیش از ۸۰ نوع محصول لبنی و نوشیدنی را تولید می کند.

 

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عصر چهارشنبه برای بازدید از برخی واحدهای تولیدی و صنعتی استان و نیز کلنگ زنی چند پروژه ورزشی وارد گیلان شد و سالن ورزشی سنگاچین در بندرانزلی را افتتاح کرد.

 

دکتر ربیعی همچنین روز گذشته از کارخانه چوب و کاغذ ایران (چوکا) در شهرستان رضوانشهر و صنایع چوب اسالم در شهرستان تالش در غرب گیلان بازدید کرد.

 

بازدید از برخی واحدهای تولیدی واقع در شهر صنعتی رشت، آستانه اشرفیه، لاهیجان و لنگرود، حضور در مراسم کلنگ زنی مجموعه ورزشی شهرستان رودسر و شرکت در جلسه شورای اداری استان از برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز پنجشنبه است.


افتتاح سالن ورزشی کارگران انزلی باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

سالن ورزشی کارگران با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار گیلان و جمع دیگری از مسوولان در مجتمع رفاهی کارگران سنگاچین انزلی افتتاح شد.

 

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان عصر چهارشنبه در آیین افتتاح این سالن ورزشی گفت : این سالن در دو طبقه به مساحت دو هزار و ۲۰۰ متر مربع با ظرفیت ۳۵۰نفر برای رشته های فوتسال، والیبال ، بسکتبال و طبقه دوم سالن به مساحت ۴۰۰ متر مربع برای رشته های شطرنج، تیراندازی، بدنسازی و رزمی ساخته شده است.

 

محمود ایزد دوست با اشاره به آغاز ساخت این سالن از سال ۸۹ اظهار کرد: بالغ بر ۱۵ میلیارد و ۴۶۰ میلیون ریال برای تکمیل این سالن هزینه شده است .

 

وی افزود: این سالن دارای سیستم های روشنایی ، گرمایشی ، سرمایشی ، تهویه ، قسمت های اداری ، تاسیسات رختکن در ظلع غربی مجموعه رفاهی کارگران کشور در سنگاچین انزلی است .

 

به گفته ایزددوست؛ مجتمع رفاهی کارگران سنگاچین سالانه میزبان بالغ بر چهار هزار و ۵۰۰ خانوار از کارگران سراسر کشور است .

 

کارگران دارای دفترچه تامین اجتماعی از سراسر کشور می توانند در هر دوره به مدت سه روز از این استراحتگاه دارای اقامتگاه و استخر برای بانوان ، طرح سالمسازی دریا ، سالن غذاخوری ، باشگاه و زمین ورزشی ساحلی استفاده کنند.


شاخص‌های اشتغال در گیلان رو به بهبود است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شاخص‌های اشتغال در گیلان رو به بهبود است و این براساس آمارهای سازمان مرکزی آمار اعلام می‌شود.

 

دکتر علی ربیعی در حاشیه بازدید از کارخانه پگاه با اشاره به برنامه‌هایی که در راستای بهبود تامین اجتماعی، نیازهای پرسنل و خدمات بازنشستگی در این سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد اظهار داشت: متاسفانه شرایط نامناسب اقتصادی در سال‌های گذشته از سوی مدیریت‌ها باعث شد برخی از صنایع گیلان دچار مشکل شوند.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌های گیلان برای اشتغال افزود: این ظرفیت به قدری است که اگر به درستی مدیریت شود نیروهای سایر استان‌ها نیز می‌توانند برای اشتغال به گیلان ورود کنند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بررسی و برنامه‌ریزی برای بازگشت گیلان به چرخه تولید را مورد تاکید قرار داد و افزود: در بازدیدی که از شرکت پگاه و سایرصنایع گیلان داشتیم مشکلات صنایع استان مورد بررسی قرار گرفت.

 

ربیعی با تاکید بر اینکه لبنیات یکی از موارد بسیار مهم در شاخصه‌های سلامت است تصریح کرد: برای کمک به صنایع گیلان باید برنامه‌ریزی شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شاخص‌های اشتغال در گیلان رو به بهبود است و این بر اساس آمارهای سازمان مرکزی آمار اعلام می‌شود.(روابط عمومی وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه