زمان بارگزاری این صفحه: 9:39 PM UTC

تودیع و معارفه رییس دادگستری و دادستان رودبار برگزار شد

انقلاب اسلامی ایران ندای استقلال و آزادی را بدون وابستگی به هر کشوری در دنیا طنین انداز کرده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

احمد سیاوش پور در مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری و دادستان شهرستان رودبار و در جمع اعضاء شورای اداری رودبار با بیان مطلب فوق افزود : پیروی از ولایت را رکن اساسی و ضامن حفظ وحدت در جامعه برشمرد و به دومولفه مهم عدالت و امنیت را به عنوان رمز ماندگاری و پایداری حکومت ها اشاره نمود.

 

به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی دادگستری گیلان مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان رودبار با حضور رئیس کل دادگستری استان در رودبار برگزار شد.

 

احمد سیاوش پور در شورای اداری رودبارکه با حضور ائمه جمعه و مسئولین اجرایی شهرستان برگزار شد با تبریک اعیاد خجسته ماه شعبان ابراز امیدواری کرد که بتوان از فیوضات این ماه حداکثر بهره را کسب نمود.

 

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچگاه در برابر استکبار جهانی قد خم ننموده است گفت: انقلاب اسلامی ایران ندای استقلال و آزادی را بدون وابستگی به هر کشوری در دنیا طنین انداز کرده است.

 

وی تاکید کرد: اقتداری که امروز ایران اسلامی در دنیا بخصوص در منطقه دارد مرهون رهبری مقتدرانه مقام عظما ولایت در مقابل ابرقدرتها ی استکبارگر و ادامه راه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) است.

 

رئیس شورای قضایی استان پیروی از ولایت را رکن اساسی و ضامن حفظ وحدت در جامعه برشمرد و به دومولفه مهم عدالت و امنیت را به عنوان رمز ماندگاری و پایداری حکومت ها اشاره نمود.

 

احمد سیاوش پور به مقوله پیشگیری از جرم اشاره کرده و آن را تنها به قوه قضائیه منحصر ندانست و افزود: جرم و بزه ریشه در مسائل فرهنگی و اقتصادی و … دارد و قوه قضائیه به تنهایی نمی تواند در تمام مسائل ورود کند.

 

وی از نهادهای اقتصادی و فرهنگی جامعه خواست تا در این زمینه احساس مسئولیت بیشتری کرده تا با هم اندیشی و همکاری بتوانند گامهای موثرتری بردارند.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه گفت: قوه قضائیه دارای دو شان قضاوت و شان نظارتی است.

 

رئیس شورای قضایی استان با اشاره به تسریع در پرونده های مفاسد اقتصادی تصریح کرد: هرگاه پرونده مفاسد اقتصادی شکل بگیرد باید دقیق و بدون ملاحظه و با رعایت موازین قانونی به آن رسیدگی شود.

 

این مقام ارشد قضایی با بیان نقش موثر مشارکت مردم تاکید کرد: بدون تردید اگر مشارکت مردم نباشد هیچ دستگاهی در پیشبرد اهداف خود موفق نخواهد بود.

 

وی حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی و رودخانه ها و سواحل را بدون مشارکت مردم امری غیر ممکن دانست و افزود:فرهنگ بالای مردم هر منطقه و هوشیاری و اگاهی آنان می تواند کمک شایانی به حفظ محیط زیست باشد.

 

احمد سیاوش پور با اشاره به اینکه در کشور های توسعه یافته، جنگلها و منابع ملی از طریق خود افراد جامعه نظارت می شود، وی از عموم مردم استان درخواست نمود مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

 

رئیس کل دادگستری استان عدالت و امنیت را ضامن آرامش جامعه بیان کرد و افزود دو مقوله اشاره شده از ضروریات جامعه و از بزرگ ترین نعمت های الهی است .

 

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه حکوتی که بتواند امنیت و عدالت را برای مردم تامین کند، پایدار و ماندگار است اعلام کرد: ایران از جمله کشورهای امن در کل جهان است .

 

این مقام ارشد قضایی دادرسی عادلانه را یکی از محوریترین اولویتهای قوه قضاییه در راستای تحقق امنیت و عدالت در کشور برشمرد .

 

وی تاکید کرد که مردم باید به دستگاه قضایی اطمینان و اعتماد داشته باشند و بدانند که قاضی بجز خداوند به نیروی دیگری متکی نمی باشد.

 

رئیس کل دادگستری استان در پایان از مسئولین دستگاه قضایی استان خواست تا ۷ نکته مهم و اساسی را همواره سرلوحه کار خود قراردهند که اولین آن تقوا و ترس از خداوند متعال و حاضر و ناظر دانستن او در همه امور می باشد .

 

احمد سیاوش پور شکیبایی و صبر، توجه خاص به ضعفا، نظارت بر زیر مجموعه، توجه و صیانت از بیت المال، تعامل با مردم و مسئولین و پرهیز از ورود به مسائل سیاسی را از دیگر نکات راهبردی ذکر نمود.

 

در ادامه امام جمعه رودبار با تبریک ماه شعبان از زحمات رئیس دادگستری سابق این شهر قدردانی نموده و ابراز امیدواری کرد تا دستگاه قضایی همواره بتواند در راستای اهداف خود مقتدرانه گام بردارد.

 

سپس فرماندار شهرستان رودبار نیز گزارشی از شرایط اقتصادی و فرهنگی شهرستان ارائه نمود و از زحمات آقای رییس دادگستری رودبار قدردانی نمود.

 

گفتنی است در این مراسم بهزاد براری که قبلا به عنوان دادستان شهرستان رودبار مشغول به خدمت بود، به جای شوقی نژاد، بعنوان رئیس دادگستری شهرستان منصوب شد و همچنین حجت الاسلام عظیمی بعنوان دادستان شهرستان رودبار آغاز به کار کرد . همچنین آقای اسماعیل شوقی نژاد نیز به عنوان معاون دادگاه های عمومی و انقلاب رشت معرفی شدند.

مطالب بیشتر؛

  • تصرف مهمترین شهر عراق توسط داعش صدای گیلان - وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد گروه تروریستی داعش شهر البغدادی در نزدیکی کمپ نیروهای آمریکایی را تصرف کرده اند.
  • وجود ۷۵ درصد ظرفيت بليت قطار نوروزي صدای گیلان - در حال حاضر در تمام مسيرها به جز برخي مسيرها در روزهاي خاص امكان تهيه بليت قطار وجود دارد و متقاضيان مي توانند با مراجعه به آژانس هاي مسافرتي و يا از طريق اينترنت نسبت به تهيه بليت مورد نياز خود اقدام […]
  • دستگیری یک زن معتاد در تعقیب و گریز پلیسی در خشکبیجار. صدای گیلان - فرمانده انتظامی رشت از دستگیری یک زن معتاد به همراه فرزند 11 ساله‌اش خبر داد و گفت: این زن جوان در یک تعقیب و گریز پلیسی دستگیر شده است.
  • سرنوشت “ندا” تراژیک می‌شود؟! تشکیلات که به ادعای موسسان قرار بود روح تازه ای در اصلاح طلبان بدمد، در همان گام اول به مشکل بر خورد. تشکیلاتی که این روزها در رسانه های اجتماعی و برخی رسانه های اصلاح طلب حرف و حدیث زیادی برپا کرده است. عده ای از جوانان اصلاح طلب حامی سید محمد خاتمی که در انتخابات سال 88 برای حضور او در […]
  • 29 نفر از محکومین جرائم غير عمد در گیلان از زندان آزاد شدند مدير عامل ستاد ديه گیلان؛ 29 نفر از زندانيان جرائم غير عمد از طريق كمك هاي ستاد ديه و خيرين نيكوكار از زندان آزاد و به كانون گرم خانواده هاي خود باز گشتند.


عناوین ویژه