زمان بارگزاری این صفحه: 5:16 AM UTC

تودیع و معارفه رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب آستارا برگزار شد

دادگستری شهرستان ها و دادستانی ها با همکاری دیگر نهادها باید بحث معادن شن و ماسه و دیگر معادن و جنگل‌های بکر و طبیعی که برای نسل‌های آینده حفظ شود را باید به طور جدی پیگیری کنند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دادگستری شهرستان ها و دادستانی ها با همکاری دیگر نهادها در شورای حفظ بیت‌المال با محوریت دادگستری استان که در هر شهرستان تشکیل می‌شود باید بحث معادن شن و ماسه و دیگر معادن و جنگل‌های بکر و طبیعی که برای نسل‌های آینده حفظ شود را باید به طور جدی پیگیری کنند.

 

قائم مقام دادگستری کل گیلان در مراسم تودیع و معارفه رییس و دادستان شهرستان آستارا از تشکیل شورای حفظ بیت‌المال با محوریت دادگستری استان در شهرستان‌ها ی گیلان خبر داد.

 

مجید الهیان در جلسه شورای اداری این شهرستان با گرامیداشت سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر را مدیون پاسداران عزیز و دیگر قوای نظامی دانست و تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر مدیون جانبازان سرافرازی است که مردانه ایستادند و از تمام وجود خود مایه گذاشتند تا بتوانیم در یک فضای امن در این مقطع از زمان نفس بکشیم و شان خدمت‌رسانی را به انجام برسانیم.

 

قائم مقام دادگستری گیلان قوه قضائیه را قوه‌ای مستقل در کنار دو قوه دیگر دانست و گفت: با توجه به اصل تفکیک قوا و با توجه به قانون اساسی باید در کار، عمل و تصمیم‌گیری‌ها به نقطه اوج برسیم. وی با اشاره به اینکه استقلال قوا به معنای جزیره‌ای کار کردن نیست، گفت: این تقسیم‌بندی‌ها از جنبه کار و رعایت اصول و ضوابط است که در تمام زمان و مکان‌ها به نوعی کم و بیش وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه در برطرف شدن مشکلات و خدمت بهتر به مردم باید همدل و همزبان باشیم، یادآور شد: امروز مراسم‌های مختلفی در شهرهای استان برگزار می‌شود و شاهد نقل و انتقال‌ها در برخی از دادستان‌ها و دادگستری‌های حوزه‌ قضایی استان هستیم.

 

قائم مقام دادگستری گیلان تغییرات را لازمه کار دانست و یادآور شد: هر آمدنی را رفتنی است و این آمدن و رفتن‌ها باید به نفع مردم باشد و خاطره بسیار خوبی از خدمتگزاری در ذهن مردم بگذارد.

 

وی متذکر شد: امیدواریم این تحولات خدمت‌رسانی را بهتر کند و کسانی که منصوب می‌شوند سیاست‌های قوه را به نحو کامل‌تر و محکم‌تر با اقتدار بیشتر به انجام برسانند.

 

الهیان آستارا را به عنوان شهرستان مرزی قطب اقتصادی گیلان دانست و تصریح کرد: حفظ امنیت شهروندان، گردشگران و ایجاد زمینه‌های بهتر برای کسب و کار مهم است.

 

وی مبارزه با قاچاق کالا و ارج‌گذاری به تولیدات داخلی را مهم دانست و یادآور شد: حفظ انفال و منابع طبیعی و سرمایه‌های عمومی که در آستارا و دیگر شهرستان‌های گیلان وجود دارد، جزو مسایل مهم به شمار می‌رود.

 

قائم مقام دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: قوه قضائیه، دادگستری شهرستان و دادستانی با همکاری دیگر نهادها در شورای حفظ بیت‌المال با محوریت دادگستری استان که در هر شهرستان تشکیل می‌شود باید بحث معادن شن و ماسه و دیگر معادن و جنگل‌های بکر و طبیعی که برای نسل‌های آینده حفظ شود را باید به طور جدی پیگیری کنند.

 

وی آرامش، امنیت و آسایش مردم را جزو اصول اولیه کار عنوان کرد و یادآور شد: ایران امن‌ترین کشور در دنیای ناامن امروز محسوب می‌شود و این امنیت برای زندگی بهتر شهروندان و مردم است.

 

شایان ذکر است در این نشست که «مهندس پورحضرت» معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا، «حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا» امام جمعه، «نعیمی رز» نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از مسئولان ادارات و نهادهای مختلف، نظامی، انتظامی شهرستانی حضور داشتند، از تلاش‌های سید احمد طالبی رئیس دادگستری و حجت‌الاسلام محمود علیزاده دادستان دادگستری آستارا قدردانی و حجت‌الاسلام عبدالرحیم استواری‌مقدم و احمد عبادی سفیدآب نیز به ترتیب به عنوان رئیس دادگستری و دادستان شهرستان آستارا منصوب شدند.

 

سید احمد طالبی که بیش از سه سال تصدی ریاست دادگستری آستارا را به‌عهده داشت به عنوان رئیس دادگستری صومعه‌سرا و حجت‌الاسلام محمود علیزاده دادستان سابق آستارا نیز به عنوان رییس شعبه ۱۷ دادگاه حقوقی رشت منصوب شدند ./منبع؛ روابط عمومی دادگستری گیلان

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه