زمان بارگزاری این صفحه: 6:49 AM UTC

تور کنسرت «آنسامبل زهی چهار فصل» در گیلان

گروه «آنسامبل زهی چهار فصل» نخستین تور کنسرت‌هایش را در لنگرود و رشت برگزار می‌کند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

گروه «آنسامبل زهی چهار فصل» نخستین تور کنسرت‌هایش را در لنگرود و رشت برگزار می‌کند.

یاور مهدی‌پور – مدرس موسیقی و رهبر گروه «آنسامبل زهی چهار فصل» – در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: پس از فعالیت‌هایی که در سال‌های گذشته در زمینه موسیقی در شهر گیلان داشتیم، امسال یک گروه منسجم از نوازندگان با عنوان «آنسامبل زهی چهار فصل» تشکیل داده‌ایم تا با همراهی هم کنسرت‌هایی را برگزار کنیم.

 

او افزود: نام این گروه، استعاره‌ای از طبیعت چهارفصل ایران و استان گیلان و همچنین قطعه‌ معروف آنتونیو ویوالدی با عنوان «چهار فصل» است.

 

عضو هیئت‌مدیره انجمن موسیقی گیلان درباره‌ اعضای این گروه نیز اظهار کرد: کار رهبری و سولیست ارکستر برعهده من است. امیر سیرودی (ویولن ۱)، صهبا نیک‌رفتار (ویولن ۱)، کاملیا کوکائیان (ویولن ۲)، اشکان نظام‌دوست (ویولن ۲)، مهدی نشاط (ویولا)، گلایل چترنور (ویلنسل) و پریا کوکائیان (کنترباس) نوازندگان دیگر این گروه هستند. البته در کنار اینها چند نوازنده‌ مهمان هم داریم که النا ساینکو (هنرمند اوکراینی) یکی از آنهاست.

 

مهدی‌پور ادامه داد: تعداد زنان نوازنده در این گروه برابر با تعداد مردان است. می‌خواستیم با این برابری نشان دهیم که زنان می‌توانند در کنار درس، زندگی و فرزندان، فعالیت‌های دیگری را نیز به‌صورت حرفه‌ای دنبال کنند.

 

این مدرس موسیقی درباره‌ قطعاتی که در کنسرت این گروه اجرا خواهد شد نیز گفت: قطعاتی که برای اجرا در کنسرت‌ها انتخاب شده‌اند، روح شادی دارند و با فضای فصل بهار و تابستان که پیش روی ماست عجین هستند. قطعه معروف آنتونیو ویوالدی با عنوان «تابستان» نیز که یکی از قطعه‌های سخت موسیقی است، توسط این گروه اجرا خواهد شد.

 

مهدی‌پور اضافه کرد: تور کنسرت‌های گروه «آنسامبل زهی چهار فصل» ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت و ۷ و ۸ خردادماه در لنگرود و رشت برگزار می‌شود. این گروه وابسته به جایی نیست و به‌صورت مستقل کار می‌کند. دو آموزشگاه «آوای پارسه» در لنگرود و «نغمه» در رشت، مسئولیت برگزاری این کنسرت‌ها را برعهده دارند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه