زمان بارگزاری این صفحه: 7:30 PM UTC

توسعه زیر ساخت ها اساسی ترین مسئله طرح مسکن مهر در گیلان است

صدای گیلان؛معاون عمرانی استاندار گیلان گفت: اساسی ترین مسئله طرح مسکن مهر در استان مشکل زیرساخت ها به ویژه بحث فاضلاب است.

حجت شعبانپور پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید از پروژه های عمرانی استان افزود: طرح مسکن مهر یکی از اقدامات مهم دولت برای رفع ریشه ایی معضل خانه دار شدن اقشار آسیب پذیر جامعه است.

وی همچنین اظهارداشت: متولی ساخت پروزه های مسکن در شهرهای بالای 25 هزار نفر راه و شهرسازی و زیر 25 هزار نفر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر،معاون عمرانی استاندار گیلان گفت: از مجموع 83 هزار و 582 واحد مسکن مهر در استان تاکنون 50 هزار و 976 واحد به متقاضیان تحویل و 32 هزار واحد باقی مانده است.

وی در ادامه اساسی ترین مسئله طرح مسکن مهر استان را مشکل زیرساخت ها به ویژه بحث فاضلاب اعلام کرد و افزود: برای توسعه زیرساخت های این پروژه به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شعبانپور با تاکید بر اینکه در سال 1394 تمامی متقاضیان مسکن مهر در گیلان خانه دار می شوند، اظهارداشت: طرح مسکن ‌مهر در تامین مسکن خانوارها به ویژه گروه‌ های کم‌درآمد جامعه آثار مثبتی داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه سدسازی در گیلان ضرورتی اجتناب ناپذیر است، گفت: این استان شمالی نقش مهمی در تولید انواع محصولات راهبردی کشاورزی دارد.

معاون عمرانی استاندار گیلان همچنین با اشاره به اینکه 11 سد لاستیکی خیلی برای گیلان حائز اهمیت است، افزود: عملیات ساخت چهار سد لاستیکی در استان آغاز شده که برای تکمیل ساخت این پروژه ها به 21 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی تصریح کرد: با بهره برداری این سدها مشکل کم آبی کشاورزان در استان رفع می شود.

شعبانپور همچنین تالاب بین المللی انزلی را یک فرصت مغتنم اقتصادی در استان و حتی کشور توصیف کرد و یادآورشد: این تالاب با مشارکت و همکاری سازمان همکاری های بین المللی ژاپن ( جایکا) احیا خواهد شد.

وی اذعان داشت: امسال 17 میلیارد تومان برای احیا و ساماندهی تالاب بین المللی انزلی اختصاص یافته است.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه