زمان بارگزاری این صفحه: 12:49 PM UTC

7توصیه مهم «اورژانس گیلان» در ارتباط با «چهارشنبه سوری»

والدین و مسئولین واحد های آموزشی باید با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عوارض وحشتناک بازی با آتش و ترقه و مواد منفجره آگاه سازند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دکترجمشید محمدی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان در ارتباط با چهارشنبه آخر سال می گوید:

7 توصیه مهم که رعایت ان بسیار کمک کننده خواهد بود:

1. والدین و مسئولین واحد های آموزشی باید با هشدار به نوجوانان و جوانان آنها را از خطرات و عوارض وحشتناک بازی با آتش و ترقه و مواد منفجره آگاه سازند

2. از شهروندان در خواست می کنیم به محض مشاهده خرید و فروش مواد محترقه به هر شکل سریعا مامورین نیروی انتظامی را در جریان قرار دهند.

3. به والدین توصیه می کنیم کبریت و مواد آتش زا مانند نفت و امثال آن را از دسترس کودکان دور کرده و اجازه ندهند که با آتش زدن هیزم و … در محیط خانه یا پارکینگ برای خود و سایرین مخاطره ایجاد کنند.

4. در این روزها برای حفظ سلامت فرزندان خود مراقبت و نظارت خود ا بیشتر کنید. معمولا کودکان زشتی آتش بازی را به دلیل خطرات آن درک می کنند و به این علت اغلب کبریت و ترقه و مواد آتش زا را در نقاط غیر قابل دید مثل انباری، زیر زمین یا در داخل کمد و کیف و وسایل شخصی خود مخفی می کنند که همین امر از عوامل بروز حریق و حادثه است.

5. کودکان در صورت عدم دسترسی به کبریت و مواد آتش زا در منزل جهت تهیه مواد محترقه به فروشگاه های رنگ و مواد شیمیایی و… مراجعه می کنند لذابه فروشندگان این قبیل مواد توصیه می شود اکیدا از فروش مواد آتش زا به کودکان و نوجوانان خودداری کنند.

6. به شهروندان توصیه می کنیم در صورت بروز هرگونه حریق و حادثه خونسردی خود را حفظ کرده و در صورت گسترده بودن حریق سریعا افراد مسن و کودکان و دیگر افراد را از محل حریق به جای امن انتقال داده و سریعا با 125 (آتش نشانی) تماس گرفته و مراتب را با ذکر نشانی دقیق و نوع حادثه اطلاع دهند

7. به شهروندان توصیه می کنیم در صورت مواجهه با فردی که دچار سوختگی شده، ضمن حفظ خونسردی از مالیدن مواد غیر بهداشتی بر روی محل سوختگی خودداری نمایید و مصدوم را هر چه سریع تر به مرکز درمانی منتقل کنید.چنانچه شدت آسیب بالا است با اورژانس 115 تماس بگیرید.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه