زمان بارگزاری این صفحه: 6:40 PM UTC

توضیحات رسول جماعتی نماینده اسبق فومن و شفت درباره تحصن مجلس ششم

رسول جماعتی با ارسال نامه‌ای به خبرگزاری فارس شرکت خود در تحصن برخی نمایندگان مجلس ششم در اعتراض به رد صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان را تکذیب کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری به شماره 8611020757  در تاریخ 86/11/9 رسول جماعتی، نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان‌های فومن و شفت پس از گذشت هفت سال از ماجرای تحصن برخی نمایندگان مجلس ششم با ارسال نامه‌ای به این خبرگزاری ضمن اعلام انزجار از اتفاق رخ داده اعلام داشت به هیچ عنوان در تحصن اعتراضی مجلس ششم حضور نداشت. برپایه این خبر وی در بخشی از نامه خودبا بیان اینکه اینجانب جزو هیچ یک از متحصنین نبوده نوشته است: اینجانب جزو هیچ یک از امضا‌کنندگان نامه معروف رهبری نبوده‌ام و در هیچ کجای از دادگاه‌های قضایی هیچگونه پرونده سوء شهرت ندارم. جماعتی همچنین گفته است عکس منتشر شده از وی به عنوان یکی از اعضای حاضر در تحصن مربوط به  سخنرانی ریاست مجلس وقت بوده است. این نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه جزو استعفاء دهندگان نبوده‌ و فقط به روند رد صلاحیتم از سوی هیأت اجرائی استان اعتراض داشته‌ام نه به عملکرد شورای محترم نگهبان اظهار داشته است: بنده آن عمل را خلاف شرع و قانون دانسته و در هیچ یک از تحصن‌ها شرکت نکرده‌ام که طی دوبار گواهی صادره از سوی هیأت رئیسه فعلی مجلس شورای اسلامی گواه گفتارم تائید می‌شود. جماعتی در بخشی دیگر از نامه خود نوشته است: اینجانب ضمن انزجار مجدد از آن عمل زشت تبری جسته، و التزام و اعتقاد خود به مقام معظم رهبری، شهدا و امام شهدا و تابعیت خود از معظم‌له جزو وظایف شرعی و قانونی خود دانسته و خود را سرباز کوچک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌دانم و تا پای جان از آن حمایت و دفاع خواهم کرد.

بعد از تحریر صدای گیلان؛ تا حدی که حافظه ما یاری می دهد،جناب جماعتی در آن زمان خود را نزدیک به طیف اصلاح طلبان می دانستند و همین رویکرد هم عمده ترین تفاوت ایشان با رقیب انتخاباتی اش بود.حال بعد از این همه سال جناب جماعتی چنین اظهار نظری کردنند به ناگاه  اذهان به سمت این احتمال پیش می رود که وی خود را برای انتخابات پیش روی اماده می کنند هر چند این یک احتمال است ولی چنین برداشتی با این ذهنیت فراهم شده است که چرا ایشان پس از گذشت این همه سال چنین موضع گیری کردنند .ایا پیش تر از اینها با این همه رویداد هایی که در کشور به وقوع پیوست زمینه مساعد برای  اظهار نظر وی فراهم نبود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها:


عناوین ویژه