زمان بارگزاری این صفحه: 9:46 PM UTC

توضیحی درباره خواهر متوفی رهبر معظم انقلاب

صدای گیلان – خانم سیده فاطمه سلطان حسینی خامنه، آخرین خواهر ناتنی رهبر معظم انقلاب بود که شب گذشته در سن 89 سالگی بدرود حیات گفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آن گونه که کتاب «شرح اسم» روایت کرده است، آیت الله سید جواد خامنه ای، پدر مقام معظم رهبری، در آستانه چهارمین دهه زندگی‌اش شاهد ضایعه تلخ مرگ همسر بود که از او سه دختر به نام های علویه، بتول، فاطمه سلطان به جا ماند.

به گزارش خبرگزاری آنا، خانم ها علویه حسینی خامنه و بتول حسینی خامنه ای پیش از این درگذشته بودند و بانو سیده فاطمه حسینی خامنه نیز شب گذشته به دیار باقی شتافت.
این بانو همسر مرحوم حجت‌ الاسلام شمس اللهی بوده و در قم زندگی می کرده است.

 

در کتاب «شرح اسم» آمده است: «آیت الله سید جواد خامنه ای پس از مرگ همسر، ناچار به ازدواج مجدد شد، ازدواج با بانو خدیجه میردامادی دختر آیت الله حاج سید هاشم نجف آبادی میردامادی، عالم مشهور مشهد.»

 

ایشان از بانو خدیجه میردامادی دارای 4 پسر و یک دختر شد. (سید محمد، سید علی، بدر السادات(رباب)، سید هادی، و سید محمد حسن). دو فرزند پسر دیگر او نیز عمری به دنیا نداشتند سید رضا نخستین فرزند آن ها پس از 2 سال ره به آخرت گشود و باز سید رضا دومین پسر هم پس از چند هفته بدرود حیات گفت.

 

مرحوم سید جواد خامنه ای پس از 93 سال زندگی در 27 شوال 1406 مقارن با 14 تیر 1365 در گذشت و در توحید خانه (رواق پشت سر مرقد امام رضا(ع) ) رخ در نقاب خاک کشید.

مطالب بیشتر؛

  • وقتی آدم، آدم می‌خورد!/ امپراتوری که آدمخوار بود «ژنرال بدل بوکاسا» کودتاگر آفریقایی مرکزی به آشپر خود دستور داده بود که برای طبخ غذا از گوشت مجرمان و زندانیان استفاده کند./ بوکاسا معتقد بود که دون شأن یک امپراتور است که از گوشت حیوانات تناول […]
  • رتبه بندی معلمان تا قبل از سال تحصیلی جدید مشخص می شود مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت : در اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان ، احکام معلمان تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید مشخص شده و در اختیار آنها قرار می گیرد.
  • سازمان تامین اجتماعی؛ حذف دفترچه های درمانی صحت ندارد سازمان تامین اجتماعی طی اطلاعیه ای اعلام کرد : بیمه شدگان و افراد تحت پوشش این سازمان ؛ آخرین اخبار مربوط به قوانین و مقررات این سازمان را از طریق سایت رسمی این سازمان و رسانه های معتبر کشور جویا […]
  • باغهای فندق گیلان تاب نیاوردند امسال تولید فندق در گیلان به دلیل سرمای ویروس بهاری و خشکسالی کاهش یافته و به دلیل بیمه نبودن بخش بسیاری از باغهای فندق استان، خسارت سنگینی به باغداران فندق کار، تحمیل شده است. کریم، یکی از فندق کاران روستای گرماسرای املش با اشاره به اینکه به خاطر سرمای بهار امسال، نیمی از محصولش از […]
  • دختران ایرانی، دربه‌در به دنبال شوهر خارجی! گویا دختران ایرانی میل زیادی به ازدواج با اتباع غیر ایرانی پیدا کرده‌اند و مرد زندگی آینده خود را از میان مردان غیر ایرانی انتخاب می‌کنند./بخش زیادی از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به حوزه مردان افغان بر […]


عناوین ویژه