زمان بارگزاری این صفحه: 8:53 AM UTC

توقیف خودروی حامل حیوانات کمیاب در گیلان

هوشیاری مأموران پلیس راه استان گیلان منجر به کشف و ضبط خودروی حامل حیوانات کمیاب محلی شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سرهنگ «مهیار رستگار» رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت:روز شنبه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه گزارشی مبنی بر حمل قاچاقی حیوانات وحشی حفاظت شده توسط یک دستگاه اتوبوس اسکانیا که از مبدأ کیاشهر به مقصد تهران در حرکت است، به پاسگاه پلیس راه رشت – قزوین مخابره شد.

 

رئیس پلیس راه استان گیلان افزود: پس از حضور اتوبوس مذکور در مقابل پاسگاه «رشت – قزوین» بمنظور ثبت ساعت، فرمانده پاسگاه به همراه افسر نگهبان جهت انجام اقدامات کنترلی وارد اتوبوس شده تا از صحت گزارش اطمینان حاصل کند.

 

رستگار با بیان این‌که در بازدید مأموران پلیس راه تعدادی حیوان کمیاب از داخل اتوبوس که فضایی برای نگهداری حیوانات فراهم شده بود، کشف شد، ادامه داد: پس از بررسی‌های بیشتر یک قلاده گربه وحشی، یک عدد مار محلی، یک عدد پرنده شکار بسیار کمیاب و یک شاخ قوچ به همراه یک اسلحه تفنگ بادی از داخل این خودرو کشف و ضبط شد.

 

وی با بیان این‌که حیوانات کشف شده به همراه اسلحه و راننده خودرو جهت سیر مراحل قانونی تحویل کارشناسان حفاظت محیط زیست استان شد، گفت: استان گیلان به‌علت طبیعت بکر و جنگل‌های فراوان محل زیست انواع مختلفی از گونه‌های جانوری است که به‌علت شرایط جوی و حضور شکارچیان برخی گونه‌ها در خطر انقراض هستند.

 

رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به این‌که این گونه‌های کمیاب پس از شکار به‌صورت قاچاق با قیمت‌های بسیار بالایی به فروش می‌رسند و همین امر باعث طمع بسیاری از شکارچیان می‌شود، خاطرنشان کرد: متأسفانه در استان گیلان شاهد شکار غیرمجاز و قاچاق حیوانات کمیاب هستیم که علیرغم اقدامات کنترلی و اعمال جریمه‌های سنگین هم‌چنان این عمل قبیح انجام می‌شود./منبع؛ ایسنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه