زمان بارگزاری این صفحه: 4:47 AM UTC

تولد یک روزنامه/ روزنامه ای از جنس محمد قوچانی

روزنامه سوال جواب در شماره روز چهارشنبه دهم دی ماه، مطلبی را با عنوان ‘تولد یک روزنامه’ به قلم حسن غیوری منتشر کرده است./ این متن که توسط ایرنا بازنشر شده است را ذر ذیل مشاهده می کنید؛

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان/ محمد قوچانی متولد رشت از معدود روزنامه نگاران بعد از انقلاب اسلامی است که توانسته خیلی خوش بدرخشد ، از وی که در دوره اصلاحات شاهد مقالات – یادداشت ها و گزارش ها و …… عمیق – تاثیرگذار و پر محتوی بودیم، در دوره 8 ساله احمدی نژاد بیکار ننشست ( دو دوره چهار ساله که باید از آن به عنوان عصر یخبندان یاد کنیم حداقل برای جامعه مطبوعات و روزنامه نگاری و دیدیم که چهار ساله دوم چه قدر سرد و سخت و تاریکتر از دوره اول بود ) و فعالیت وی ادامه داشت هر چند که در دوره فعالیت روزنامه نگاری خود دچار محدودیت ، محکومیت و محرومیت شد اما از پای ننشست و بکار خود ادمه داد.

سال گذشته بهمن ماه بود که روزنامه آسمان به سردبیری وی در دولت اعتدال به روی پیشخوان کیوسک های مطبوعاتی آمد هر چند که این روزنامه از هفته نامه به روزنامه تبدیل شده بود اما روزنامه ای در 32 صفحه با مطالب متنوع و خواندنی و مشخص بود که یک تیم حرفه ای این روزنامه را می گرداند و به خوبی حمایت می شوند.

روزنامه ای که به اندازه یک هفته نامه یا حتی ماهنامه مطالب متنوع و خواندنی داشت و به عنوان یک روزنامه حق مطلب را ادا می کرد و به قولی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن بود و در مجموع خوانندگان را بیاد عصر طلایی و شکوهمند 8 سال ریاست جمهوری سید محمد خاتمی می انداخت، عصر طلایی و شکوهمند حداقل در بخش مطبوعات و فضای باز مطبوعات ، چرا که به اعتقاد بسیاری در این عصر مطبوعات ایران آزاد ترین سال های تاریخ 150 ساله خود را طی می کردند (مخصوصا سال 1378) هر چه بود خاتمی قبل از ریاست جمهوری ، سالهای سال وزیر فرهنگ و ارشاد بود و از آغاز ریاست جمهوری به حمایت همه جانبه مادی و معنوی از بخش فرهنگی جامعه پرداخت تا به نوعی ادای دین به این وزارتخانه کرده باشد.

اینک بعد از یکسال باز روزنامه ای از جنس آسمان و تقریبا با همان تیم و عقبه در همان قطع و صفحه بندی و صفحه به نام ‘ مردم امروز ‘ و باز با سردبیری محمد قوچانی به میان مردم آمد و مورد استقبال مردم و هم صنفی ها قرار گرفت تا جایی که روزنامه دولتی ایران نیز با اختصاص دادن بخشی از صفحه آخر خود ورود این نشریه را به جامعه مطبوعات تبریک گفت.

متاسفانه شماره اول این روزنامه در رشت و کلاً گیلان پخش نشد و از شماره دوم به میان مردم گیلان آمد .

بدین منظور ورود نشریه ‘مردم امروز’ به جامعه مطبوعات را به فال نیک می گیریم مخصوصا که سردبیر آن یک رشتی به نام محمد قوچانی است.

‘مردم امروز’ در میان مردم خواهد ماند یا در آینده دور و نزدیک به سرنوشت آسمان دچار خواهد شد؟ مخصوصا که ما تا انتخابات آینده مجلس به این دست از مطبوعات نیاز داریم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه