زمان بارگزاری این صفحه: 7:34 PM UTC

تولید دو هزار مقاله طی سال گذشته در دانشگاه گیلان

رییس دانشگاه گیلان گفت: سال گذشته با داشتن 500 عضو هیات علمی دو هزار مقاله در دانشگاه گیلان تولید شد که بخشی از آن در مجلات علمی معتبر و بخشی از آن در همایش‌های ملی و بین‌المللی ارائه شد. به گزارش صدای گیلان ،دکتر رضی در گفت وگو باایسنا ، با بیان اینکه آینده علمی […]

رییس دانشگاه گیلان گفت: سال گذشته با داشتن 500 عضو هیات علمی دو هزار مقاله در دانشگاه گیلان تولید شد که بخشی از آن در مجلات علمی معتبر و بخشی از آن در همایش‌های ملی و بین‌المللی ارائه شد.

به گزارش صدای گیلان ،دکتر رضی در گفت وگو باایسنا ، با بیان اینکه آینده علمی کشور به شاخص‌های متعدد و متنوعی بستگی دارد که یکی از آنها شاخص توسعه آموزش عالی استان است، اظهار کرد: استانهایی در امر توسعه موفق شدند که به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کمک کردند.

وی توسعه دانایی محور را مدلی موفق در دنیا دانست و گفت: آنهایی که به توسعه استان خودشان می اندیشند به توسعه آموزش عالی می‌اندیشند. هر جامعه‌ای که تعداد دانایان کارآمدش بیشتر باشد آنجا توسعه می یابد.

رییس دانشگاه گیلان با بیان اینکه دانشگاه گیلان در سال گذشته با داشتن 500 عضو هیات علمی 2هزار مقاله تولید کرد که بخشی از آن در مجلات علمی معتبر و بخشی از آن در همایش‌های ملی و بین المللی ارائه شد، گفت: همکاران ما در دانشگاه گیلان در سال گذشته 49 عنوان کتاب برای اولین بار تالیف و منتشر کردند.

رضی اضافه کرد: یکی از اقدامات خیلی خوب و مفید افزایش دو برابری بودجه پژوهشی دانشگاه بود یعنی بودجه پژوهشی دانشگاه در سال 93 نسبت به سال گذشته از جهت ریالی دوبرابر شد. ما از بخش هایی که خیلی ضروری نبود به نفع پژوهش عبور کردیم تا دانشگاه گیلان نقش بیشتری در تولید علم ایفا کند و جایگاه علمی دانشگاه ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به منویات مقام معظم رهبری عموم دانشگاهیان حساس هستند هم نهادها و تشکل هایی که در دانشگاه وجود دارند؛ از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تا تشکل های دانشجویی همچون بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه که همه تلاش می‌کنند تا این منویات تحقق پیدا کند.

رئیس دانشگاه گیلان افزود: ما درصدد آسیب شناسی این امر هستیم برای اینکه راهکاری را پیدا کنیم تا کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه تقویت شود زیرا رشد علم به واسطه همین کرسی‌های آزاد اندیشی است و امیدواریم منطق گفتگو برای راه اندازی اصول این کرسی‌ها در فضایی آزاد و به دور از هیجانات در دانشگاه‌ها شکل بگیرد.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه