زمان بارگزاری این صفحه: 10:11 PM UTC

تکذیب جابجایی میلیاردی پول در سازمان حج

رییس سازمان حج و زیارت با تکذیب شایعات مربوط به جابجایی میلیاردها پول بین این سازمان و شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی (شمسا) گفت: این خبر اصلا صحت ندارد، آیا منطقی است وقتی سازمان حج قیمت سفر عتبات عالیات را ۱۰ درصد کاهش داده، چنین شایعه‌ای مطرح شود؟

سازمان حج

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رییس سازمان حج و زیارت با تکذیب شایعات مربوط به جابجایی میلیاردها پول بین این سازمان و شرکت مرکزی کارگزاران زیارتی (شمسا) گفت: این خبر اصلا صحت ندارد، آیا منطقی است وقتی سازمان حج قیمت سفر عتبات عالیات را ۱۰ درصد کاهش داده، چنین شایعه‌ای مطرح شود؟

 

سعید اوحدی در گفت‌وگو با  ایسنا اظهار کرد: قیمت‌هایی که مجموعه‌های غیرمجاز برای سفر به عتبات عالیات می‌دهند و همچنین سطح خدمات آن‌ها در کنار قیمت و خدمات کاروان‌های شمسا (کارگزار مسئول اعزام زائران به عتبات) و سازمان حج و زیارت کاملا مشخص است. قطعا سیاست بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مدیریت قیمت تمام شده و صیانت از حقوق زائران است.

 

او معتقد است: گروه‌های غیرمجازی که قیمت‌ها و تبلیغات کذایی درباره سفر عتبات عالیات عراق را دارند، برای آنکه زائر را جذب کنند به ساختن چنین شایعاتی دست می‌زنند.

 

رییس سازمان حج و زیارت درباره‌ی شناسایی گروه‌های غیرمجاز که در برقراری سفرهای زیارتی عراق فعالند،‌ توضیح داد: ما بخشی از این گروه‌ها را شناسایی می‌کنیم، اما سازمان حج عامل اجرایی برخورد با آن‌ها نیست. البته ما دفاتری که مجوز زیارتی ندارند و این کار را انجام می‌دهند به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری معرفی می‌کنیم تا برخورد لازم را انجام دهد.

 

اوحدی اضافه کرد: گروه‌های غیرمجازی که دفتر و مکان مشخص و تعریف شده‌ای نیز ندارند به دادگاه‌های صالحه معرفی می‌شوند. ما موضوع آن‌ها را دنبال می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم جلوی آن‌ها را بگیریم، چون زائران را با مشکلات جدی و پیچیده‌ای بویژه در عراق روبه‌رو کرده‌اند.

 

مطالب بیشتر؛

  • موضع گیری پاپ علیه داعش. صدای گیلان - پاپ فرانسیس در سفر به خاورمیانه از رهبران سیاسی و مذهبی خواسته است علیه حملات تندروهای گروه دولت اسلامی به مسیحیان سخن بگویند.
  • اختصاص 100 میلیارد تومان برای رفع آلودگی گوهررود و زرجوب یکصد میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب اختصاص یافت. اسماعیل حاجی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: با توجه به اینکه آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب ناشی از ورود فاضلاب‌ها، پسماندهای بیمارستانی و […]
  • سمت جدید سردار احمدی مقدم صدای گیلان - رییس ستادکل نیروهای مسلح طی حکمی سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم را به سمت مشاور عالی خود در امور امنیتی و انتظامی منصوب کرد.
  • نتایج انتخابات هیئت رئیسه انجمن اسلامی دانشگاه آزاد لاهیجان شنبه اعلام می‌شود محمد پورعلی عصر امروز در جریان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان اظهار کرد: سرنوشت احزاب و تشکل‌ها در کشور ما با ناکامی، تزلزل و بعضاً نابودی همراه بوده است. وی افزود: همین امر موجب شده تا ما امروز بدون یک جریان اصیل و مداوم تشکیلاتی در کشور […]
  • حضور یک زن در بین جلادان داعش/ عکس صدای گیلان - فیلم و تصاویر منتشر شده داعش در لیبی از سربریدن 21 کارگر مصری، از احتمال حضور یک زن در بین جلادان این گروه تروریستی حکایت دارد.


عناوین ویژه