زمان بارگزاری این صفحه: 11:00 PM UTC

تکرار/جعفرزاده؛ اعضای شورا حق شهردار شدن ندارند

نماینده رشت گفت؛ اکثر مردمی که به دفتر ما در رشت مراجعه می کنند از عملکرد شورا ناراضی اند و حتی خواستار وضع قوانیننی از طرف مجلس هستند تا شوراها منحل شوند.

این متن در تاریخ 26 ابان ماه سال جاری در این پایگاه خبری منتشر شده بود که جهت یاد اوری به برخی فراموشکار بازخوانی می شود:

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان؛ جعفر زاده ادامه داد؛بیانات ایت الله قربانی در نماز جمعه در مورد شورای رشت ، حرف دل مردم بود و ایشان به دلیل ارتباط خاص و نزدیکی که با مردم دارند ، حرف دل مردم را می زنند .

وی ادامه داد؛مجلس در اینده نزدیک طرح نظارت عالیه بر عملکرد شوراها را در دستور کار قرار خواهد داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود؛ عملکرد شوراها به گونه ای است که انگار هر عضور شورا جداگانه به دنبال کسب قدرت بیشتر در این مجموعه است و وظایف و تکالیف شورا به موضوعی فرعی و ثانویه تبدیل شده است.

وی تشریح کرد؛ شوراها کل توان و انرژی شان را به عزل و نصب شهردار منحصر کرده  و مابقی مسایل شهری را فراموش کرده اند.به نوعی انگار کل عملکرد شورا خلاصه شده است به اینکه ، یک شهردار را بردارند و یکی دیگر را بجایش بگذارند.و به نظر می رسد عمده اختلاف شوراها با شهردار نیز به دلیل عدم به کار گیری نیروهای انها در شهرداری است و اختلاف هاشان بخاطر مردم و شهر نیست.

جعفرزاده ایمن ابادی در ادامه صحبت های خود به تغییر شهردار رشت اشاره کرد و افزود؛ کل حرف ما این بود که اگر عملکرد شهردار ضعیف است ، شورا ابتدا یک جانشین قوی برایش پیدا کند و سپس عزلش کند ، که متاسفانه اینگونه نشد .

این نماینده مجلس ادامه داد؛عزل نابهنگام و شبانه یک شهردار بدون دادن فرصت اشتباه است و خدای نکرده اینگونه عزل ها مربوط به مسایل امنیتی ،اخلاقی و یا مالی است ، چرا که عملکرد ضعیف یک فرد نیازی به عزل شبانه ندارد.

نماینده رشت با توجه به اینکه عملکرد شورا ها باعث نارضایتی مردم از این مجموعه شده است ، افزود؛ مردم معتقدنند با امدن شوراها خرج شهرداری زیاد شده است.چرا که قبلا  یک نفر حقوق بگیر بود و حالا  15 نفر حقوق بگیرند و هرکدام یک ماشین و امکانات و… نیاز دارند.

جعفر زاده تصریح کرد؛ اعضای شورا حق شهردار شدن ندارند  چرا که از مردم رای گرفته اند که عضو شورا باشند نه اینکه شهردار شوند و به  قولی که به مردم داده اند باید عمل کنند.

وی با توجه به سخنان چند روز پیش نماینده ولی فقیه در گیلان  گفت؛ حرف ایشان حرف دل مردم است و لازم است شورای رشت ،فرمایشات ایشان را فصل الخطاب قرار دهد.

نماینده رشت در مجلس در پایان خاطر نشان کرد؛ ما در مجلس به دنبال طرحی هستیم که هر چه سریع‌تر بتوانیم یک نظارت عالیه بر عملکرد شورا‌ها داشته باشیم.

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه