زمان بارگزاری این صفحه: 7:12 AM UTC

تیم داژبال بانوان آستارا قهرمان گیلان شد

تیم ورزشی داژبال بانوان آستارا در مسابقات استانی داژبال قهرمان گیلان شد .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مسوول کمیته داژبال گیلان و سرپرست تیم آستارا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : مسابقات قهرمانی داژبال بانوان استان گیلان به مدت یک روز در محل سالن ورزشی شهدای لاهیجان برگزار شد.

 

مهتاب سردی افزود : در این مسابقات ۲۲ تیم از شهرستان های مختلف استان گیلان در رده های سنی مختلف به رقابت پرداختند.

 

وی اضافه کرد : در رده سنی بالای ۱۴ سال تیم های آستارا ، لاهیجان الف و لاهیجان ب به ترتیب مقام های اول تا سوم مسابقات را کسب کردند.

 

وی با بیان اینکه سحر عزیزی از آستارا به عنوان فنی ترین بازیکن مسابقات معرفی شد ، اظهار کرد : منیر مولوی ، نسرین رازی ، فاطمه عابد و حدیث علوی از جمله بازیکنانی بودند که در تیم داژبال آستارا حضور داشتند.

 

ورزش داژبال، یکی از ورزش های سنتی ایرانیان است که از زمانهای قدیم در کشور ایران ، بعنوان یک بازی پرنشاط و همگانی مطرح و در بین اقشار مختلف مردم بسیار رایج بوده است.

 

این رشته ورزشی در عصر کنونی با مخاطبان چشمگیر خود توانسته است بعنوان یک ورزش خانوادگی و کم هزینه ، در بین جوامع مختلف ، مطرح و مورد استقبال قرار گیرد.

 

ورزش داژبال ، در طی سال های اخیر در بسیاری از کشورهای دنیا گسترش یافته و می توان این رشته جذاب را در سطح بین الملل ، با شکل ها و اسم های مختلف از جمله وسط بازی ، وسطی ، توپ در وسط ، تک بال و داژبال مشاهده کرد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه