زمان بارگزاری این صفحه: 7:01 PM UTC

ثبت‌نام 600 داوطلب حوزه‌‌های علمیه گیلان

مدیر حوزه علمیه گیلان از ثبت‌نام 600 داوطلب آزمون ورودی برادران حوزه‌های علمیه این استان در حوزه امیرالمومنین (ع) رشت خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

حجت‌الاسلام محمد لاکانی با بیان اینکه روحانیون و حوزه علمیه منشأ انتشار آموزه‌های دینی و فرهنگی در جامعه هستند، اظهار کرد: لزوم حضور روحانیون در یک منطقه بر کسی پوشیده نیست.

 

وی با اشاره به اینکه از دیرباز حضور روحانیون در مناطق مختلف موجب آشنایی مردم نسبت به مسایل دینی و اسلامی شده است، افزود: دلیل احداث حوزه‌های علمیه در مراکز شهر و بازار این است که کسبه و بازاریان مکاسب اسلامی را آموخته یا فرزندان خود را برای تربیت اسلامی به این حوزه‌ها بفرستند.

 

مدیر حوزه علمیه گیلان از افزایش احداث حوزه علمیه در مناطق فاقد حوزه این استان خبر داد و گفت: در جذب و پذیرش نیرو در حوزه‌های موجود گیلان حرکت بسیار خوبی صورت گرفته و سعی شده از روش‌های مفید مانند به‌کارگیری روحانیون جوان و مستعد برای تبلیغ در مدارس بهره برده شود.

 

وی دلیل این امر را لسان خوب روحانیون جوان در آشنایی بهتر و دقیق‌تر حوزه برای جوانان دانست و گفت: این امر بسیار تأثیرگذار بوده و سیل مراجعات برای ثبت‌نام را از طرف دانش‌آموزان به‌همراه داشته و تقویت کرده است.

 

لاکانی به راه‌های دیگر برای جذب جوانان و ثبت‌نام در حوزه علمیه اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا از راه‌ و روش‌های دیگری مانند تبلیغات میدانی، حضور در صدا و سیما و تبلیغات چهره به چهره نیز استفاده شده که منجر به افزایش ثبت‌نام نسبت به سال گذشته شده است.

 

مدیر حوزه علمیه گیلان جامعه را تشنه معارف دینی توصیف کرد و افزود: امسال 600 نفر برای تحصیل در حوزه علمیه‌های علمیه برادران گیلان ثبت نام کرده‌اند که نشان‌دهنده تمایل شدید تحصیل معارف دینی در جامعه ما است.

 

وی اضافه کرد: والدین برای اینکه جوانان و نوجوانان خود را از شیوع فرهنگ کشنده و تخریب‌کننده غرب مصون بدارند نیاز به راهکارهایی دارند و حوزه علمیه بهترین مکان برای آشنایی فرزندان با معارف اسلامی است.

 

لاکانی با بیان اینکه در مدارس اقدام‌های پرورشی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: باید این را قبول کنیم که آموزش معارفی که در حوزه وجود دارد در هیچ نهادی دیگری آموزش انجام نمی‌گیرد.

 

وی با اشاره به نیاز گسترده جامعه به طلاب و روحانیون تصریح کرد: افزایش روحانیون به دلیل نیاز جامعه بوده و این نیازسنجی‌ها به صورت متعدد توسط متخصصان صورت گرفته است.

 

مدیر حوزه علمیه گیلان نیاز به حضور روحانی در مناطقی که روحانیون حضور ندارد را مشهود دانست و گفت: تقاضا در این زمینه زیاد است اما با کمبود روحانی مواجه هستیم و نیاز به جذب طلبه بیشتر برای تربیت و اشاعه و ترویج فرهنگ دینی داریم.

 

وی با تصریح بر اینکه هر مجموعه‌ای نیاز به یک راهبرد دارد، متذکر شد: در روستایی که روحانی بوده بسیاری از مسایل و مشکلاتی که در دیگر مناطق وجود دارد، در آن روستا دیده نمی‌شود.

 

لاکانی افزود: برای تبلیغ گسترده دینی در کنار دریا، فرودگاه و یا مترو نیاز به حضور روحانی بود که نیازها برطرف شده و در ساعتی که مردم در آن مکان حضور دارند بنا به فراخور روز به ترویج فرهنگ دینی می‌پردازند.

 

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال کیفیت در جذب و پذیرش طلاب هستیم، خاطرنشان کرد: این مورد می‌تواند به تعالی جامعه و رشد آن منجر شود.

 

مدیر حوزه علمیه گیلان با اشاره به فرآیند جذب و پذیرش طلاب در حوزه علمیه برادران، خاطرنشان کرد: پس از مرحله ثبت‌نام از علاقه‌مندان، آزمون کتبی هم‌زمان با کشور در تاریخ جمعه 28 فروردین ماه سال جاری رأس ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

 

وی از متقاضیان خواست تا نیم ساعت قبل از آغاز آزمون در محل حضور داشته باشند و یادآور شد: مرحله پس از قبولی در آزمون مصاحبه، اختیار و تثبیت بوده که پذیرفته‌شدگان پس از گذراندن این مرحله به طور رسمی وارد حوزه علمیه می‌شوند.

 

نتایج آزمون 25 اردیبهشت ماه امسال از طریق سایت معاونت آموزش حوزه‌های علمیه اعلام می‌شود./منبع؛ فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه