زمان بارگزاری این صفحه: 9:26 AM UTC

ثبت موزه و بنیاد شیون فومنی

در یادمان میراحمد سیدفخری‌نژاد متخلص به «شیون فومنی» که شامگاه 28 شهریور در فومن برگزار شد از ثبت موزه و بنیاد این شاعر خبر داده شد. به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا ، حامد فومنی، فرزند و سرپرست آثار فرهنگی و هنری شیون فومنی، در این مراسم با اشاره به اقدام 16 نفر […]

در یادمان میراحمد سیدفخری‌نژاد متخلص به «شیون فومنی» که شامگاه 28 شهریور در فومن برگزار شد از ثبت موزه و بنیاد این شاعر خبر داده شد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ایسنا ، حامد فومنی، فرزند و سرپرست آثار فرهنگی و هنری شیون فومنی، در این مراسم با اشاره به اقدام 16 نفر از فرهیختگان و فرهنگیان استان گیلان مبنی بر ارسال نامه‌ای به استاندار گیلان در راستای ثبت موزه و بنیاد فرهنگی شیون فومنی، از تحقق این موضوع تا پایان سال جاری خبر داد.

او با تقدیر از استقبال خوب معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و همچنین مسئولان استانی و شهرستانی از ثبت موزه و بنیاد فرهنگی شیون فومنی، از پیشرفت مطلوب این طرح ابراز رضایت کرد.

پسر شیون فومنی همچنین با اشاره به زندگی پرثمر مصطفی فرض‌پور ماچیانی و ﺟﻌﻔﺮ ﺧﻤﺎﻣﻲ‌زاده، از محققان و اندیشمندان گیلانی، یاد و خاطره آن‌ها را به عنوان دست‌اندرکاران ثبت موزه و بنیاد فرهنگی شیون فومنی گرامی داشت.

سرپرست آثار فرهنگی و هنری شیون فومنی در ادامه عهده‌داری این مسئولیت را تکلیفی تاریخی برای خود برشمرد و افزود: این مهم همواره با مساعدت بزرگان علم و فرهنگ استان همراه بوده است که در این راستا، پنج کتاب شعر فارسی، یک کتاب شعر گیلکی، یک آلبوم موسیقی فولکلور با صدای ناصر مسعودی، یک کاست از آثار گیله اوخان و 16 غزل فارسی از شیون فومنی در اختیار دوستداران آن مرحوم قرار گرفته و بسیاری از آثار دیگر وی در دست آماده‌سازی است.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه