زمان بارگزاری این صفحه: 2:37 PM UTC

ثبت 43 هزار شرکت در گیلان

صدای گیلان – مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان از ثبت 43 هزار شرکت در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد 20 هزار شرکت تجاری است.

به گزارش صدای گیلان ، سیدجعفر مفیدی عصر امروز در جمع مدیران استان با بیان اینکه 43 هزار شرکت در گیلان ثبت شده است، اظهار کرد: از این تعداد، 20 هزار شرکت تجاری است.

وی با اشاره به ثبت‌ نام 3 هزار و 530 فقره دفاتر بازرگانی در گیلان، تصریح کرد: از اسفند سال گذشته ثبت شرکت به صورت غیرحضوری در استان انجام می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان با بیان اینکه 5 هزار و 800 مورد درخواست ثبت شرکت داشتیم، گفت: 2 هزار و 35 مورد از این درخواست‌ها تاسیس و بقیه نیز درخواست تغییر شرکت‌ها است.

وی با تصریح بر اینکه به تمام این درخواست‌ها رسیدگی شده است، خاطرنشان کرد: هرکس قصد تغییر شرکت داشته باشد باید وارد سامانه ثبت اسناد شود و سیستم سامانه به صورت پیامکی مشکلات را به اعضای شرکت می‌رساند.

مفیدی از جمع‌آوری دفاتر ثبت سنتی شرکت‌ها در استان خبر داد و یادآور شد: تمام دفاتر ثبت شرکت‌های گیلان الکترونیکی می‌شود.

وی با بیان اینکه دفاتر ثبت شرکت‌ها به عنوان پیشخوان دولت پذیرش می‌کنند، افزود: از این پس با ایجاد مکانیزه دفاتر ثبت شرکت، تمام کارها در مرکز استان انجام می‌شود.

این مسئول اطلاعات بسیاری از تعداد شرکت‌های مذکور ثبت شده را به‌روز ندانست و خاطرنشان کرد: مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

وی میانگین زمان ثبت شده شرکت‌ها در گیلان را 10 روز عنوان کرد و متذکر شد: ثبت شرکت‌ها در رشت الکترونیکی شده و انجام تمام کارها در این مرکز صورت می‌گیرد.فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه