زمان بارگزاری این صفحه: 10:25 AM UTC

جریان‌های سیاسی اعتدالی تالش حول محور خندستانی

از محافل سیاسی تالش خبر می‌رسد سیاسیون معتدل اصول گرا و حامی دولت روحانی در حال نزدیک شدن حُول محور این قاضی تالشی هستند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

چوبرنیوز – کاظم احمدیان ؛ این روزها از گوشه و کنار صدای حضور نامزدهای احتمالی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به گوش می‌رسد. جریان‌های سیاسی بر آن شده‌اند تا با تمام نیرو وارد کارزار انتخابات شوند که در این میان نامزدهای معروف با توجه به سبد رأیی که دارند می‌توان نقش تأثیرگذاری را در این میان بازی کنند. اصول گرایان منتقد اصلاح طلبان و دولت احساس خطری که از جانب این جریان سیاسی می‌کنند سعی دارند با تمام قوا وزیر بیرق واحد وارد انتخابات شوند. حضور نیروهای مطرح اصول گرایان می‌تواند شانس این سیاسیون را برای پیروزی در انتخابات فراهم کند.

 

در کنار آن نیز اصلاح طلبان به دنبال اتخاذ سیاست همگرایی میان خود و دولت تدبیر و امید هستند تا با این همگرایی بعد سال‌ها به کرسی‌های سبز پارلمان در بهارستان برسند. این سیاسیون هم سعی می‌کنند با اتخاذ تصمیمات وحدت انگیز با محوریت چهره‌های شناخته شده همچون محمدرضا عارف و احزابی چون حزب کارگزاران به یک اجماع سیاسی دست پیدا کنند. در گذر این فضای سیاست شهرستان تالش هم متأثر از سایر نقاط کشور و گیلان بِسمت شکل‌گیری آرایش سیاسی – انتخاباتی برای یک رقابت داغ پارلمانی می‌رود.

 

بر اساس گزارش چوبر نیوز، گمان می رود یکی از افراد که به عنوان نامزد احتمالی رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم در حوزه تالش حاضر خواهد بود – علی خَندستانی – می‌باشد. او که از قٌضات شاخص و با سابقه دستگاه قضائی هست، یکبار هم در کارزار رقابت‌های انتخاباتی پارلمان طی طریق کرده است. او در جریان رقابت‌های انتخاباتی هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی در یک رقابت نفس گیر با بهمن محمدیاری نماینده مجلس پنجم بنا به اعلام عبدالرضا بی آزار فرماندار وقت تالش با عدد ۱۷۱ رأی کمتر از محمدیاری در رفتن به بهارستان بازماند. حالا خَندستانی می‌خواهد دگربار خود را به صف نامزدهای انتخاباتی برساند و شاید این بار بتواند با رأی پیروزی مردم راهی خانه ملت بشود.

 

خَندستانی که از دیدگاه سیاسی به شیخ علی اکبر ناطق نوری اصول گرای میانه رو نزدیک است و از حامیان دولت تدبیر و امید رئیس جمهور حسن روحانی بشمار می‌رود به نظر می‌رسد دو رقیب سخت محمود شکری نماینده فعلی مجلس نهم از جبهه پایداری و بهمن محمد یاری نماینده پیشین مجلس مُنتسب به طیف اصول گرای محمد باقر قالیباف شهردار تهران را در کارزار رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم پیش رو خود می‌بیند.

 

از محافل سیاسی تالش خبر می‌رسد سیاسیون معتدل اصول گرا و حامی دولت روحانی در حال نزدیک شدن حُول محور این قاضی تالشی هستند.

 

رفته رفته به شفافیت آرایش سیاسی – انتخاباتی احزاب برای مجلس دهم نزدیک می‌شویم، باید انتظار ماند و دید در شهرستان تالش نامزدهای انتخاباتی زیر چتر کُدام جریان سیاسی ایران اسلامی خواهند رفت …

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “جریان‌های سیاسی اعتدالی تالش حول محور خندستانی”

  1. محمد رضا سمیعی پور نوشته است:

    خبر و تحلیل جالبی بود.
    چرا که خیلی از حرکات در میان کاندیداهای احتمالی کاملا بی سر و صدا و با سیاست چراغ خاموش انجام می گیرد. اما اینکه این کاندیدای مورد چه سیاستی در پیش گرفته و مسیرش به کدام سو است قطعا در تحرکات دیگر کاندیداها هم تاثیر گذار خواهد بود.
عناوین ویژه